Україна і світ

Вальпургієва ніч 2019: обряди і традиції

Ніч з 30 квітня на 1 травня відома в усьому світі як особливий час боротьби темних і світлих містичних сил – Вальпургієва ніч. У середні віки у цей день люди боролися з відьмами.

Вальпургієва ніч 2019: обряди і традиції

Вальпургієва ніч – день пам’яті святої Вальбурги Хайденхаймської (Вальпургії), яка відзначається у християнстві західного обряду з 30 квітня на 1 травня.

День Вальпургії придбав містичну значимість через інцидент, який стався після її смерті. Так, у ході реставрації монастиря, де була похована Вальпургія, робочі осквернили її могилу. Після цього тінь святої з’явилася до єпископа.

Вальпургієва ніч вважалася також ніччю боротьби з відьмами, адже у цей час вони, вважалося, насилали особливо сильні прокляття і влаштовували страшні шабаші.

Вальпургієва ніч – обряди

Основним засобом захисту від зла був вогонь. Жителі сіл палили багаття, у яких спалювали першу суху траву або непотрібні речі.

Крім того, пороги будинку посипали піском, маком або травою, щоб у нього не могла проникнути нечиста сила.

У Вальпургієву ніч дівчата збирали росу, а потім вмивалися нею на сході сонця, щоб їхня молодість і краса нікуди не втекла.

У цю ніч підходив практично будь-який спосіб ворожіння, наприклад – за допомогою карт або дзеркал.

У Вальпургієву ніч вважалося небажаним носити одяг, який став “свідком” будь-якого нещастя. Такі речі, як вважалося, привертають злих духів.

Читайте новини на нашій Facebook-сторінці  та приєднуйтесь до нашої  Facebook-групи

Джерело ФАКТИ. ICTV
30.04.2019

Close