Будівельні матеріали м.Ніжин Будівельні матеріали м.Ніжин
Новини Чернігова

Валерій Дубіль щодо відставки міністра Степанова: повинні об’єднатися і не шукати крайнього ВІДЕО

Валерій Дубіль щодо відставки міністра Степанова: повинні об'єднатися і не шукати крайнього ВІДЕО

Комітет з питань здоров’я нації не підтримав подання щодо відставки міністра Степанова.

Парламентський комітет з питань здоров’я нації, який 17 травня провів засідання, відхилив подання прем’єр-міністра Дениса Шмигаля на звільнення міністра охорони здоров’я Максима Степанова. Думки депутатів розділилися.

Сім нардепів проголосували «за» звільнення і стільки ж «утримались». Ще один парламентар висловився проти. Тож рішення про звільнення міністра в комітеті не підтримали. Все вирішиться в сесійній залі.

На думку першого заступника комітету з питань здоров’я нації Валерія Дубіля, не варто шукати винних у провалах в медичній галузі та боротьби з коронавірусом. Потрібно об’єднати зусилля і боротися з викликами, які стоять перед українською медициною та Україною в цілому.

Під онлайн спілкування з прем’єр-міністром Валерій Дубіль нагадав Денису Шмигалю, що більше 10 років тому глава уряду Юлія Тимошенко особисто очолила боротьбу зі спалахом синячого грипу, а не перекладала відповідальність на інших.   

«Коли Юлія Тимошенко була прем’єр-міністром, то вона особисто зустрічалася з главами держав, з фінансовими інститутами, з виробниками ліків, їздила в лікарні і перевіряла, як ліки працюють. Щодня була на роботі і боролася з тією бідою. Зараз коронавірус – це наша спільна біда і ми разом повинні об’єднатися, цим займатися і не шукати нікого крайнього. На сьогодні Юлія Тимошенко запитує: чи готові ви взяти відповідальність і не шукати винних , а разом з міністром, з комітетом об’єднатися і боротися з хворобою і захищати життя кожного українця».

Минулої п’ятниці премєр-міністр Денис Шмигаль вніс подання до Верховної Ради щодо відставки міністра охорони здоров’я Максима Степанова. У свою чергу міністр сподівається, що парламент не підтримає це подання.

Натомість, за даними опитування соціологічної групи «Рейтинг», яке проводили 4-8 травня 2021 року, 55% українців не підтримують відставку міністра охорони здоров'я Максима Степанова,  в той же час 26% згодні з таким рішенням.

В медичній спільноті заявляють про підтримку міністра.

Зокрема, Центр мікрохірургії ока від імені лікарів-офтальмологів України на своїй сторінці у Фейсбук заявив про підтримку Максима Степанова, який допоміг врятувати центр від закриття. Можливі кадрові зміни офтальмологи називають не інакше, як «пострілом собі в ногу» і закликають політиків «відкласти свої лобістські ігри».

Підтримали міністра Степанова також і в Асоціації неонатологів України.

Джерело ВИСОКИЙ ВАЛ
18.05.2021