Автозапчастини магазин AvtoBot м.Ніжин Автозапчастини магазин AvtoBot м.Ніжин
Україна і світ

Вакциновані від грипу люди менше потрапляють до лікарень з Covid-19 – вчені

Вчені Флоридського університету в Гейнсвілі виявили, що вакцинація від грипу може захищати людину від коронавірусної хвороби. Вони стверджують, що це додатковий захист для людського імунітету.

Дослідники проаналізували близько 2 тис. історій пацієнтів, які хворіли на коронавірус та лікувалися в університеті. Всім учасникам дослідження від 18 років.

Науковці зосередили свою увагу саме на питанні, чи вакцинувалися пацієнти, які хворіють на коронавірус. З’ясувалося, що люди, які не вакцинувалися протягом останнього року, частіше (у 2,44 рази) потрапляли до лікарні з ускладненнями.

Госпіталізовані пацієнти у 3,29 рази частіше лежали в реанімації. Результати дослідження змінювалися залежно від від віку, раси, статі та супутніх хвороб учасників.

Поки що медики не можуть пояснити яким чином вакцина від однієї хвороби, допомагає при іншій.

– Заохочення до вакцинації проти грипу могло не тільки зменшити захворюваність та смертність від грипу, але це може допомогти згладити криву епідемії COVID-19, – написали вчені у дослідженні.

Вакцина від коронавірусу: в Ізраїлі проводять тестування на людях

В Ізраїлі розпочали тестування вакцини від коронавірусу на людях. У першому етапі братимуть участь 80 добровольців, у грудні кількість збільшиться до 960. Якщо все пройде за планом, у квітні-травні залучать 30 тис. охочих. До цього  тестування проводили на тваринах.

Джерело: Journal of the American Board of Family Medicine

Фото: Dreamstime

Джерело ФАКТИ. ICTV
2020-11-04 16:48:27