Будівельні матеріали м.Ніжин Будівельні матеріали м.Ніжин
Україна і світ

Вакцина Johnson&Johnson: у США рекомендують призупинити її використання

У Сполучених Штатах Америки рекомендували призупинити використання вакцини від коронавірусу компанії Johnson&Johnson.

вакцина від ковід

Про це повідомили у прес-службі Управління з санітарного нагляду за якістю харчових продуктів і медикаментів. Вакцинацію препаратом призупинили через те, що у шести людей після щеплення розвинулось рідкісне захворювання, пов’язане з тромбами.

– Сьогодні FDA і CDC зробили заяву щодо вакцини Johnson&Johnson проти Covid-19. Ми рекомендуємо зробити паузу в використанні цієї вакцини з міркувань обережності, – зазначили у прес-службі.

Нині дані про побічні ефекти у шістьох вакцинованих в США вивчають. Центр з контролю і поширенню захворювань 14 квітня скличе засідання Консультативного комітету з питань імунізації (ACIP) для подальшого розгляду цих випадків і оцінки їх потенційного значення.

Також вони додали, що зараз ці небажані явища вважаються надзвичайно рідкісними. За даними управлянні, в США щеплення препаратом Johnson&Johnson отримали 6,8 млн людей.

Всього зафіксували шість випадків рідкісної і важкої форми тромбозу серед жінок у віці від 18 до 48 років. Симптоми виникали через 6-13 днів після щеплення.

У ЄС цей препарат виробляє бельгійська філія Johnson&Johnson. Європейське агентство з лікарських засобів (EMA) теж розпочало перевірку речовини через випадки тромбозу у вакцинованих людей.

Крім того, у США вже закрили два центри вакцинації у штатах Північна Кароліна та Колорадо через те, що у декілька громадян відчули несприятливі наслідки після щеплення проти коронавірусу препаратом Johnson&Johnson. Серед побічних реакцій на вакцину були нудота та запаморочення.


Джерело ФАКТИ. ICTV
2021-04-13 17:05:30