Будівельні матеріали м.Ніжин
Україна і світ

В Європі раді не тільки людям: домашнім улюбленцям українців теж допомагають


В Європі раді не тільки людям: домашнім улюбленцям українців теж допомагають

У країнах ЄС допомагають не лише вимушеним українським переселенцям, а і їхнім домашнім улюбленцям. На всіх пунктах пропуску країн, що межують з Україною на заході, розташувалися десятки ветеринарних наметів. Тут  небайдужі європейці надають ветеринарну допомогу, їжу та все необхідне для  чотирилапих гостей

 – Ми з радістю зустрічаємо людей з тваринками, допомагаємо їм як можемо, орієнтуємо – де робити в Європі тут поблизу документи, вакцинації, чіп, – розповіла Катерина.

Величезний ветеринарний тент біля польського пропускного пункту Медика розклали ще у перші тижні війни. Небайдужі лікарі-ветеринари прибули сюди з різних країн світу. І тепер, чергуючи по черзі, разом із волонтерами – цілодобово надають необхідну допомогу домашнім улюбленцям.

 – Ми надаємо їм першу ветеринарну допомогу, надаємо корм, переноски, поводочки – все що треба. Чого вам не вистачає – ми безкоштовно надаємо, – продовжила Катерина.

Власникам тварин навіть пропонують залишати їх у тенті на ніч. Волонтери про них дбатимуть – поки їх господарі  відпочинуть після виснажливої подорожі, не хвилюючись за свого чотирилапого приятеля.

 – Ми можемо їм дати заспокійливе і ветеринар також огляне чи все добре, можемо дати крапельки для очей. У нас є багато їжі – і суха, і волога, і для алергиків, – продовжила волонтерка.

Аби врятувати від війни в Україні домашніх тваринок уряди європейських країн пішли на безпрецедентний крок: їх у супроводі господарів  дозволено пропускати  через кордон без будь-яких документів. Втім, потрапивши на територію країни ЄС – для подальшого легального перебування – тварину все-таки потрібно зареєструвати

Якщо ви перетинатимете кордон зі сторони Румунії чи Молдови – отримати усі необхідні документи вам – скоріше за все запропонують прямо в ветеринарному наметі біля кордону.

А от у Польщі діє трохи інша система. У ветеринарному тенті біля кордону – паспорти для тварини не видають. За документами, кажуть волонтери на Медиці – українцям треба їхати трохи далі від кордону – у найближчий населений пункт.

 – Якщо у вас не має прививки, якщо у вас немає чіпа, то ви просто їдете на Перемишль до найближчого ветеринара – там отримуєте прививку і чип, радить волонтерка Світлана. – Дістатися туди можна швидко і безкоштовно

Біля вокзалу у Пшемишлі  харків’янка Олена з донькою Вікторією відвідали з котом польського ветеринара. Тепер чекають на свій потяг аби їхати далі на північ країни.

 – Це наш Дастік, він у нас українець, – розказала Вікторія. – Але вимушений переїхати итмчасово до іншої країни. Я не хочу, щоб у нього були проблеми. ми одразу зробили щеплення  і чіпування.

Дівчата мають ще одного кота – він спить у переносці. Відновлюється після важкої подорожі.

Ветеринар видав тваринкам заспокійливе та вітаміни. Загалом, якщо ви раптом забули звернутися до ветеринарного пункту біля кордону нічого страшного – стверджують волонтери, можете спокійно їхати в пункт свого призначення і вже там іти до ветеринара і отримувати щеплення й чіп.

Студентка Поліна, яка їхала транзитом через Польщу, так і робила – реєструвала свого песика, коли вже доїхала до Німеччини. Вона здивована – наскільки тепло і з розумінням європейці ставляться до  чотирилапих гостей із України.

– Я просто проходила і побачили волонтери, що він просто тремтить – в Берліні це було – тому що було дуже холодно на вулиці, – розповіла Поліна. –  І вони зразу дали йому якусь курточку, іграшки ми вибрали. Ніяких проблем.

Тепер французький бульдог Бібоп почувається у безпеці та  спокої. Як і його господиня. В Європі всі розуміють, що це істота, яку ти любиш і яку оберігаєш. Так і має бути.

Тихі жертви війни – так європейці називають українських чотирилапих, які прибули зі своїми господарями з України. Їм допомагають на рівні з людьми і закликають – не залишайте їх у домівках і беріть із собою. Вони теж мають право бути в безпеці.

Фото: Депозитфото


Джерело ФАКТИ. ICTV
2022-04-15 20:08:01

Магазин Автозапчастин м.Ніжин