Україна і світ

В ЄС розраховують на своєчасний запуск енергоринку в 2019 році – Мінгареллі

В ЄС вірять, що реформи, які почали п’ять років тому, триватимуть з приходом нового керівництва в Україні.

В ЄС розраховують на своєчасний запуск енергоринку в 2019 році – Мінгареллі

Європейський Союз підтримує Україну в її прагненні реалізувати низку структурних реформ. Зокрема, в Євросоюзі кажуть про важливість продовження енергореформи – запуск енергоринку з 1 липня 2019 року.

– Впровадження ринку електроенергії дуже важливе для ЄС, зокрема і для надання макрофінансової допомоги Україні. І ми сподіваємося, що буде зроблено все, щоб цей ринок почав працювати якомога швидше, – повідомив керівник представництва ЄС в Україні Хюг Мінгареллі.

За його словами, в ЄС вірять, що реформи, які почали п’ять років тому, триватимуть з приходом нового керівництва в Україні.

– Насамперед нам необхідно забезпечити макрофінансову стабільність. Тому ми сподіваємося, що структурні реформи прискоряться. І ситуація з забезпеченням правопорядку також поліпшуватиметься.

Ви можете бути впевнені, що ЄС підтримає Україну в продовженні цих реформ, – зазначив керівник представництва ЄС в Україні.

На питання, як відіб’ється можливе скасування або перенесення запровадження ринку електроенергії, про які вже заявляє команда майбутнього президента, на інвестиційну привабливість української енергетики, Хьюг Мінґареллі відповів, що зараз ще рано давати коментар з цього приводу.

Нагадаємо, з 1 липня 2019 року заплановано введення нового ринку електричної енергії в Україні, яке імплементує директиви ЄС і норми третього енергопакету ЄС. Від своєчасного введення ринку залежить, чи отримає Україна макрофінансову допомогу в розмірі 500 млн євро від Європейського Союзу в 2019 році.

Як раніше повідомлялося, 22 квітня міжнародне співтовариство висловило стурбованість гальмуванням запуску нового ринку електроенергії і закликало оперативно провести засідання Координаційного центру з впровадження нового ринку електроенергії.

Про це йдеться в спільному листі голови представництва Євросоюзу в Україні Хюга Мінгареллі, директора Європейського енергетичного співтовариства Янеса Копача, голови представництва Європейського інвестиційного банку в Україні Жан-Еріка де Загона, керівного директора ЄБРР в країнах Східної Європи і Кавказу Маттео Патроне, директора місії USAID в Україні Сьюзан Фріц.

Зі свого боку оператор системи передавання (ДП НЕК Укренерго) і оператор ринку (ДП Енергоринок) в рамках підготовки до запуску нового ринку електроенергії вже почали здійснення тестових операцій з купівлі-продажу електричної енергії.

Читайте новини на нашій Facebook-сторінці  та приєднуйтесь до нашої  Facebook-групи

Джерело ФАКТИ. ICTV
26.04.2019

Close