Місто і регіон

В Управлінні соцзахисту роз’яснили питання щодо невикористаних сум субсидій та повернення їх до бюджету – ПравдаТУТ Ніжин

У зв’язку з численними зверненнями громадян щодо розрахунку підприємствами – надавачами житлово-комунальних послуг невикористаних сум житлових субсидій та повернення їх до бюджету, у зв’язку із запровадженням механізму виплати житлових субсидій громадянам на оплату житлово-комунальних послуг у грошовій формі, Управління праці та соціального захисту населення дало пояснення.

Житлові субсидії на оплату житлово-комунальних послуг до грудня 2018 р./ січня 2019 р. включно надавалися громадянам не у грошовій формі. Ці оплати здійснювались за рахунок субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам, шляхом перерахування коштів на рахунки надавачів послуг. Такі перерахунки коштів здійснювались відповідно до Положення про порядок призначення житлових субсидій. Їх затверджено постановою Кабінету Міністрів України від 21.10.1995 р. №848 «Про спрощення порядку надання населенню субсидій для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг, придбання скрапленого газу, твердого та рідкого пічного побутового палива» (зі змінами) в редакції, яка діяла до 1 травня 2019 року (далі – Положення).

Пункт 18 Положення передбачає, що сума житлової субсидії, яка надається не у грошовій формі та не використана домогосподарством унаслідок економного споживання послуги, зараховується виконавцем комунальної послуги на наступні розрахункові періоди протягом сезону, в якому призначено житлову субсидію, як оплата таких послуг.

Виконавець комунальної послуги був зобов’язаний щомісяця зазначати у платіжних документах одержувачів житлової субсидії суму переплати.

Після закінчення опалювального сезону невикористана сума житлової субсидії, яка надавалася не у грошовій формі, має повертатись виконавцем комунальних послуг до державного бюджету з урахуванням вищезазначених норм на підставі акта розрахунку загального обсягу невикористаних сум житлової субсидії у порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України.

Механізм розрахунку та повернення до бюджету невикористаних сум субсидії для відшкодування витрат на оплату послуг із централізованого опалення (теплопостачання), постачання холодної та гарячої води і водовідведення, послуг з газо- та електропостачання визначено Порядком розрахунку та повернення до бюджету невикористаних сум субсидії для відшкодування витрат на оплату комунальних послуг, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 23.08.2016 №534 «Деякі питання надання субсидій для відшкодування витрат на оплату комунальних послуг» (зі змінами, далі – Порядок).

У 2019 році надавачі послуг мають проводити розрахунок загального обсягу невикористаних сум житлової субсидії, яка надавалася не у грошовій формі, і яка повертається до державного бюджету, за період отримання житлової субсидії з жовтня 2018 року по грудень 2018 року / січень 2019 року, якщо станом на 01.05.2019 обліковується переплата за послугу.

Таким чином, громадяни, на особових рахунках в підприємств-надавачів комунальних послуг яких станом на 01.01.2019 / 01.02.2019 була наявна переплата у вигляді зекономлених сум субсидій за попередні періоди мали право скористатися нею протягом лютого-квітня 2019 року, зменшуючи за рахунок неї розмір фактичної суми сплати за спожиті комунальні послуги.

Зазначаємо, наразі Порядок є дійсним і залишиться таким до моменту внесення відповідних законодавчих змін і скасування постанови Кабінету Міністрів України від 23.08.2016 №534 «Деякі питання надання субсидій для відшкодування витрат на оплату комунальних послуг», проте стосується він виключно житлової субсидії, яка надавалася громадянам не у грошовій формі.

Читайте новини на нашій Facebook-сторінці  та приєднуйтесь до нашої  Facebook-групи

Джерело: nizhyn.pravdatut.ua