Будівельні матеріали м.Ніжин Будівельні матеріали м.Ніжин
Новини Чернігова

В управлінні освіти пояснили, скільки батьки платитимуть за харчування дітей у школах і садочках Чернігова

В управлінні освіти пояснили, скільки батьки платитимуть за харчування дітей у школах і садочках Чернігова

У Чернігові встановлено нові грошові норми на харчування дітей у школах і садочках, що діятимуть із початку 2022 року.

Про це повідомляє Управління освіти.

Повна вартість сніданку у школах становитиме 33 гривні (34 – для старшої школи). Вартість триразового харчування в дитсадку для груп раннього віку – 32 гривні, для груп передшкільного віку – 38 гривень.

Батьки платитимуть менше за ці суми, оскільки місто продовжить оплачувати 25% вартості харчування всіх дітей у дитячих садочках і по 10 гривень – за сніданки учнів 1-4 класів. І також, відповідно до законодавства, забезпечить безкоштовне та за 50% вартості харчування дітей пільгових категорій.

Попередні грошові норми щодо харчування дітей у школах і садочках приймали в Чернігові рік тому. Зараз їх коригування пов’язане передусім зі значним зростанням цін на основні продукти (загалом на 20%). Окрім того, з 1 січня для освітніх закладів починають діяти нові вимоги до асортименту харчових продуктів, із яких мають готуватися страви – і грошові норми повинні забезпечити виконання цих вимог. У раціоні дітей має побільшати овочів, фруктів, молочних продуктів і м’яса, хліб має бути тільки цільнозерновий із високим вмістом харчових волокон, застосовуються сухофрукти, горіхи, насіння тощо. Взагалі буде передбачена не тільки енергетична цінність порції (білки/жири/вуглеводи), а визначений набір продуктів, із яких має складатися сніданок або обід. Меню розроблятимуть і затверджуватимуть уже не на два, а на чотири тижні.

Зараз у Чернігові в дитсадках харчуються всі 10 379 дітей. Із них батьківська плата 75% вартості харчування вноситься за 8939 вихованців, безкоштовно харчуються 733 дитини і за 50% від 75% вартості – ще 707 дітей із багатодітних родин.

Початкову школу (1-4 класи) в місті відвідує 12 021 дитина. З цієї кількості харчуються у школі 81,5%. 8900 учнів мають сніданок із батьківською оплатою та доплатою з бюджету в 10 грн; 894 дитини пільгових категорій харчуються безкоштовно.

У 5-11 класах навчаються 17 537 дітей, із них безкоштовно харчуються в шкільних їдальнях 938. Решта – за кошти батьків, і цифра охоплених таким харчуванням не постійна.

Отримуйте оперативні новини Чернігівщини – підписуйтеся на наш Telegram-канал – https://t.me/CheLineTv

13.12.2021
Джерело: ЧЕLINE. Новини Чернігова

Магазин Автозапчастин м.Ніжин