Будівельні матеріали м.Ніжин Будівельні матеріали м.Ніжин
Україна і світ

В Україні з’явиться державний реєстр ветеранів війни: яке його призначення

В Україні вже найближчим часом запустять Єдиний державний реєстр ветеранів війни.

Як поінформував сьогодні під час засідання Кабінету міністрів прем’єр Денис Шмигаль, цей реєстр надасть змогу впровадити зручні послуги для українських захисників.

У ньому будуть зібрані дані про використані та можливі пільги ветеранам.

– Сьогодні затверджуємо рішення, яке дозволить наповнювати реєстр більш комплексною інформацією про послуги ветеранам. Він міститиме інформацію про використані та можливі пільги кожному ветерану війни й особам, які мають особливі заслуги перед Батьківщиною, – наголосив Шмигаль.

Очільник уряду уточнив, що наразі відбувається бета-тестування реєстру, і вже найближчим часом він повинен повноцінно запрацювати.


Згідно з пояснювальною запискою до ухваленої сьогодні постанови, Єдиний державний реєстр ветеранів війни призначено: для збирання, реєстрації, накопичення, зберігання та захисту інформації про ветеранів війни, а також про осіб, які мають особливі заслуги перед Батьківщиною, постраждалих учасників Революції Гідності.

До реєстру будуть вноситися такі відомості:

• інформація про особу (прізвище, ім’я, по-батькові; дата та місце народження; стать; адреса проживання; паспортні дані; номер облікової картки платника податків);

• інформація про виплату грошової компенсації за житло, а також про житло, придбане за рахунок коштів компенсації;

• дані про пільги, субсидії, грошову допомогу та інші соціальні гарантії;

• дані про групу інвалідності, захворювання;

• інформація про отримання земельної ділянки;

• інформація про транспортні засоби, які перебувають у власності чи користуванні особи;

• дані про державні нагороди тощо.

Завданнями реєстру є: ведення обліку ветеранів війни; реалізація пільг, які для них передбачені; відстеження потреб ветеранів.

Так, після запуску реєстру кожен ветеран війни зможе дізнатися про пільги та послуги, на які він має право. А органи влади зможуть побачити, які пільги вже надані, а які ще ні (ступінь реалізації відповідних пільгових програм).

Із 1 грудня 2021 року в Україні зріс розмір прожиткового мінімуму, що вплинуло на пенсії українців. Підвищення пенсій очікує також на учасників бойових дій. На скільки зростуть виплати – читайте в матеріалі.


Джерело ФАКТИ. ICTV
2021-12-23 18:39:52

Магазин Автозапчастин м.Ніжин