Україна і світ

В Україні спростили видачу та заміну паспортів для дітей

Будівельні матеріали м.Ніжин

Державна міграційна служба спростила порядок видачі, продовження та заміни паспортів для дітей. Про це повідомила заступниця міністра внутрішніх справ України Катерина Павліченко.

— Кожна дитина має можливість перетинати державний кордон в обох напрямках на підставі паспорта громадянина України для виїзду за кордон, строк дії якого продовжено, а також на підставі паспорта для виїзду за кордон її батьків чи законних представників, до якого внесено інформацію про цю дитину, – сказала Павліченко.

Вона наголосила, що наразі батьки чи законні представники дитини отримали можливість сформувати та використовувати електронний паспорт для виїзду за кордон для дітей віком до 14 років.

Водночас у Держприкордонслужбі зазначили, що контролюватимуть законність перетину кордону дітьми.

У МВС додали, що від початку повномасштабної війни прикордонники відмовили у виїзді 135 українським дітям — зокрема через відсутність доручення батьків, недійсні документи або їхню відсутність.

У період дії воєнного стану виїзд дітей до 16 років можливий у супроводі одного з батьків, бабусі, дідуся, повнолітніх брата, сестри, мачухи, вітчима або інших осіб, уповноважених одним із батьків письмовою заявою. Відповідний документ має бути завірений органом опіки.

Виїзд можливий без нотаріально посвідченої згоди другого з батьків та за наявності паспорта громадянина України або свідоцтва про народження дитини (у разі відсутності паспорта).

Джерело ФАКТИ. ICTV
2022-06-01 21:27:44

Магазин Автозапчастин м.Ніжин