Будівельні матеріали м.Ніжин Будівельні матеріали м.Ніжин
Україна і світ

В Україні п’ять областей у червоній зоні: які обмеження вона передбачає

У червону зону карантину станом на 22 жовтня входять п’ять областей в Україні. Спочатку в червону зону епідемічної небезпеки потрапила Херсонська область, а пізніше Запорізька, Дніпропетровська, Донецька та Одеська.

До цього у червоній зоні не перебувала жодна область понад п’ять місяців – з 8 травня до 15 жовтня 2021 року.

Незабаром у червону зону може перейти Київ. Про це повідомляв мер столиці Віталій Кличко.

Які обмеження передбачає червона зона

Як працюватимуть кіно, спортзали та ТРЦ

У червоній зоні забороняється робота ТРЦ, кафе, ресторанів, кіно, театрів, фітнес-центрів, басейнів, непродовольчих ринків і магазинів. Також не можна проводити масові заходи, виняток становлять спортивні події та командні матчі, але без участі глядачів.

Водночас обмеження не діють, якщо у закладі чи на масовому заході вакциновані усі співробітники та відвідувачі.

Як працюватимуть заклади освіти

Освітні заклади можуть працювати у звичному форматі, лише якщо весь персонал отримав повний курс щеплення від коронавірусу. Однак обмеження не стосується молодших класів та дитячих садків.

Транспорт у червоній зоні

З 21 жовтня українці не можуть їздити до інших регіонів без документів про повний курс вакцинації або негативного тесту на коронавірус (чинний лише 72 год).

Обмеження стосується усіх видів транспорту – автобусів, поїздів і літаків.

Лікарні

Забороняється проведення планових госпіталізацій до лікарень, крім надання медичної допомоги пацієнтам з онкологічними та пульмонологічними захворюваннями, вагітним, породіллям, новонародженим, зокрема, через ускладнений перебіг вагітності та пологів, та інших, де є значний ризик для життя чи здоров’я людей.

У червоній зоні зможуть працювати: заклади громадського харчування за адресною доставкою та навинос, салони краси за попереднім записом, фінансові установи, пошта, заправки, медичні та ветеринарні заклади тощо.

Також громадяни повинні дотримуватися маскового режиму, зокрема, носити захисні маски чи респіратори на транспортних зупинках та у підземних переходах.

Джерело ФАКТИ. ICTV
2021-10-22 13:08:19

Магазин Автозапчастин м.Ніжин