В Україні благодійність досягла рекордного рівня, а в Росії значно знизилася – ООН
Підрозділ ООН з пошуку рішень стабільного розвитку опублікував щорічну (починаючи з квітня 2012) Всесвітню доповідь про щастя, в якій відзначається більш високий рівень благодійності у всіх регіонах світу, ніж до пандемії коронавірусу.
– Covid-19 забрав 6,7 млн життів, закрив цілі країни і спровокував глобальний економічний спад, але не вплинув на щастя людства, – йдеться в документі.
У міжнародному дослідженні взяли участь більш ніж 100 тис. осіб у 137 країнах.
Зараз дивляться
Коли людей попросили оцінити своє життя за шкалою від одного до 10, вони ставили такі ж високі бали в 2020-2022, як і в 2017-2019 роках.
У доповіді підкреслюється, що в західних країнах справи йдуть гірше, але в цілому страждання, викликані Covid-19, компенсувалися збільшенням здатності ділитися і піклуватися один про одного у важкі часи.
– В Україні зареєстрована благодійність досягла рекордного рівня завдяки високим показникам пожертвувань і допомоги незнайомцям, а в Росії значно знизилася, – наголошується в документі ООН.
Але, за словами експертів, цього було недостатньо, щоб зупинити загальне падіння щастя у країні, що воює, яка перебувала в нижній половині турнірної таблиці – на 92-му місці за середнім показником за три роки.
– Незважаючи на масштаби страждань та збитків в Україні, оцінки життя у вересні 2022 року залишалися вищими, ніж після анексії Криму у 2014 році, – йдеться у звіті.
Як зазначив директор дослідницького Центру благополуччя Оксфордського університету Еммануель де Неве, це відбувається частково завдяки надзвичайному зростанню почуття товариства по всій Україні, про що свідчать дані про допомогу незнайомцям і пожертвування.
У 2022 році українці оцінили своє загальне благополуччя на рівні 5,1 з 10, що нижче, ніж у 2021 році. Для порівняння, Велика Британія набрала 6,8 бала, а Фінляндія — 7,8.
Хочете отримувати цікаві новини найпершими? Підписуйтесь на наш Telegram
Якщо ви побачили помилку в тексті, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Cntrl + Entr.
Джерело ФАКТИ. ICTV
2023-03-20 11:58:00