Україна і світ

В Україні з’явиться професійна передвища освіта

З 2020 року українські коледжі та технікуми почнуть готувати професійних молодших бакалаврів

Джерело: 112.ua

У четвер, 6 червня, Верховна Рада прийняла законопроект “Про професійну передвищу освіту”. Про це повідомили у Міністерстві освіти і науки України.

Згідно з законом, з 2020 року українські коледжі та технікуми почнуть готувати професійних молодших бакалаврів і більше не будуть набирати вступників на “молодшого спеціаліста”.

За словами заступника міністра освіти і науки Юрія Рашкевича, цей закон вирішує проблему коледжів і технікумів, які після прийняття закону про вищу освіту в 2014 році продовжили працювати в системі вищої освіти, проте не мали ніякої нормативної бази.

Згідно із законом, у межах передвищої освіти скасовується обмеження за віком студентів, кількістю попередньо отриманих дипломів за бюджетні кошти.

“Ми заклали можливість для надходження не тільки за результатами ЗНО, але і на базі випробувань в установі. Таким чином українці, які давно закінчили школу і зараз хочуть змінити професію, зможуть безперешкодно вступити в заклад, і навіть більше – отримати кілька професійних утворень за бюджетні кошти”, – пояснив гендиректор директорату вищої освіти і освіти дорослих МОН Олег Шаров.

Нагадаємо, що в Україні 3 червня, почали роботу освітні центри “Крим-Україна” та “Донбас-Україна”, за допомогою яких жителі окупованих територій зможуть поступити у вищі навчальні заклади за спрощеною процедурою – без ЗНО, українського паспорта та атестата. 

Читайте новини на нашій Facebook-сторінці  та приєднуйтесь до нашої  Facebook-групи

Джерело: www.112.ua

Close