Україна і світ

В Україні з 2014 року внаслідок ліквідації банків вкладникам виплатили понад 90 млрд грн

Завдяки запровадженню системи раннього реагування у подальшому мають намір підвищувати рівень розрахунку з кредиторами

Джерело: 112.ua

В Україні з 2014 року внаслідок ліквідації банків вкладникам виплатили понад 90 млрд грн

В Україні з 2014 року ліквідували низку банків, виплативши вкладникам понад 90 млрд грн. При цьому загальна сума акцептованих кредиторських вимог сягнула майже 266 млрд грн.

Про це йшлося під час конференції “Розробка нової нормативно-правової бази врегулювання неплатоспроможності банків в Україні” у четвер у Києві.

Зазначалося, що з 2014 року більшість банків, які виводили з ринку, ліквідовували. Виплати вкладникам сягнули понад 90 млрд грн, а загальна сума акцептованих кредиторських вимог становила майже 266 млрд грн. При цьому витрати на забезпечення фінансової стабільності значною мірою були покриті за рахунок державних коштів.

Новини за темою: Епопея довжиною в шість років. Як вмирали “Фінанси і Кредит”

“Не існує більш ефективного способу запобігти втратам, ніж раннє реагування. Практика підтверджує це. У тих трьох банках, що виводились з ринку останніми, два були виведені без ліквідації, шляхом передачі активів і зобов’язань. І рівень розрахунків з кредиторами в них набагато вищий, ніж у більшості банків, що виводились у попередні роки. Причина цього – саме запровадження посиленого нагляду, спрямованого на раннє виявлення проблеми”, – сказала заступниця директора-розпорядника Фонду гарантування вкладів Світлана Рекрут.

Очікується, що оновлена система врегулювання має звести до мінімуму негативні наслідки від неплатоспроможності банку для його вкладників – фізичних осіб та бізнесу. У першу чергу завдяки ранньому реагуванню, яке дозволяє звернути увагу на банк, коли він ще виконує нормативи, але виявляє ознаки проблемності.

Новини за темою: 95% людей, які беруть кредити, перестають їх виплачувати протягом перших двох місяців тимчасової адміністрації, – ФГВФО

Нагадаємо, за 2014-2018 роки 105 українських банків було виведено з ринку.

Джерело: www.112.ua