Будівельні матеріали м.Ніжин
Новини Чернігова

В Україні вакцинація населення проти COVID-19 повинна розпочатися в найближчі місяці

В Україні вакцинація населення проти COVID-19 повинна розпочатися в найближчі місяці

Сьогодні, 28 січня, 318 депутатів підтримали важливий законопроект (4613), який дозволить якнайшвидше зареєструвати вакцини. До цього часу зробити це було неможливо, адже жодна вакцина у світі не має повного реєстраційного досьє.

«Цим законом ми надаємо додаткові повноваження виконавчій владі і виконавча влада відповідатиме за те, щоб в Україну була доставлена вакцина ефективна і гарантованої якості. Наша команда і комітет буде пильно за цим слідкувати», – зазначив у своєму виступі у Верховній раді перший заступник голови парламентського комітету з питань здоров’я нації, заступник голови ВО «Батьківщина» Валерій Дубіль.

В Україні вакцинація населення проти COVID-19 повинна розпочатися в найближчі місяці

Запропонована процедура «Реєстрація під зобов’язання», є адаптованою до законодавства Європейського Союзу. Виробники продовжуватимуть дослідження безпечності вакцини. В той же час враховані запобіжники проти неякісних вакцин та вакцин невідомого походження. Зокрема комітет з питань здоров’я нації рекомендував обмежити коло країн, з яких можуть завезені вакцини.

«У правках комітету придбані такі країни як Мексика і Бразилія. Там залишилися тільки США, Японія, Великобрнитанія, Індія, Швейцарія та КНР, більше там ніяких країн нема», – розповів голова комітету з питань здоров’я нації. Михайло Радуцький.

В Україні вакцинація населення проти COVID-19 повинна розпочатися в найближчі місяці

Прийнятий законопроект надає уряду право реєструвати вакцини для використання за таких умов:

– наявні дані про успішне проведення доклінічних випробувань;

-дозвіл на екстрене застосування надано компетентним органом США, Великобританії, Швейцарії, Японії, Австралії, Канади, КНР, Індії або Європейського Союзу (щонайменше однією з цих країн) відповідно до національного законодавства країни надання дозволу або лікарський засіб, який перекваліфікований Всесвітньою організацією охорони здоров'я;

-відома потенційна користь лікарського засобу;

не існує адекватної, схваленої і доступної альтернативи.

За наявності цих обставин вакцину можуть зареєструвати для екстреного медичного застосування протягом терміну, поки заявник надасть інформацію і результати завершених клінічних досліджень.

Реєстраційне посвідчення видається строком на рік з можливістю продовження ще на рік. Після виконання всіх зобов'язань, наданих заявником у встановлений термін, дію такого посвідчення можуть продовжити до 5 років.

За законопроект №4613 проголосували 318 нардепів. При цьому спікер парламенту Дмитро Разумков зазначив, що між першим і другим читанням до закону необхідно внести правки. За його словами, голосування за друге читання проекту відбудеться вже завтра, 29 січня.

Читайте останні новини України та світу на каналі  в Telegram

Джерело ВИСОКИЙ ВАЛ
28.01.2021