Будівельні матеріали м.Ніжин Будівельні матеріали м.Ніжин
Україна і світ

В Україні тарифи на тепло встановлюватиме місцева влада – регулятор

Нацкомісія, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг (НКРЕКП) ухвалила проект постанови, згідно з яким тепер тарифи на теплопостачання та гарячу воду визначатиме місцева влада.

Документ передбчає, що всі підприємства у сфері теплопостачання, що підпадають під регулювання НКРЕКП, повинні передати на місцевий рівень. Завдяки цьому органи влади на місцях зможуть самостійно встановлювати тарифи і затверджувати плани розвитку для них.

Але це не стосується підприємств з виробництва теплової енергії на теплоелектроцентралях, теплоелектростанціях, атомних електростанціях і когенераційних установках.

Водночас регулятор продовжить контролювати роботу всіх підприємств теплопостачання, зокрема й тих, які перейшли у підпорядкування місцевій владі.

Комуналка в Україні

Згідно з даними соціологічного опитування компанії Research&Branding Group, кожен п’ятий українець не доплачував за комуналку в опалювальний сезон.

Так, 42% платили за комунальні послуги у повному обсязі, 37% – робили це з затримкою. Водночас 18% мешканців оплачували комунальні рахунки у неповному обсязі.

Джерело: НКРЕКП

Джерело ФАКТИ. ICTV
2021-06-11 14:51:54