Україна і світ

В Україні подорожчає дизпаливо, – експерт

За словами Сергія Куюна, вже сьогодні ажіотажна складова в ціні вагонних партій дизеля перевищила 10%

Джерело: 112.ua

В Україні назріває дефіцит дизельного палива, у зв’язку з чим очікується його істотне подорожчання. Про це в середу, 18 вересня, повідомив на своїй сторінці в Facebook директор консалтінгового агентства А-95 Сергій Куюн.

“Вчора зупинився нафтоперевальний комплекс у Херсоні, сьогодні свіжа інформація: зупиняється Південний – друга за потужністю морська перевалка в Україні. Палива для відвантаження залишилося на один день”, – написав він.

За його інформацією, проблеми з перевалкою дизпалива пов’язані з діями українських митників.

“В резервуарах (порту Південний, – ред.) знаходиться 27 тис. т дизпалива з Греції, яке сюди возять вже кілька років. За останніми даними, енергетична митниця готує документи на відмову оформлення цієї партії, так як митна лабораторія знайшла там перевищення по сірці в розмірі 0,1% від нормативу. При цьому в документах лабораторії зазначено, що похибка дослідження становить 1,7%. При цьому є мінімум п’ять різних досліджень цієї партії в міжнародних лабораторіях, які показали вміст сірки 9,4 ppm, тобто в межах норми”, – пише директор А-95.

Новини за темою: Де в Україні найдешевший і найдорожчий бензин

За його словами, проблема в тому, що ці 27 тисяч тонн “закупорили” термінал і не дозволяють прийняти ще два танкери з 30 тис. т, які заплановані до перевалки на другу половину вересня.

“А без цих партій баланс ринку у вересні взагалі не танцює, враховуючи зниження відвантажень білорусами і раніше наглухо порожню трубу з Росії. І це значить, що ціна полетить ще більше і сауды тут не причому. За нашими оцінками, вже сьогодні з-за дефіциту ажіотажна (може комусь подобається слово спекулятивна) складова в ціні вагонних партій дизпалива досягла 2900 грн/т, або більше 10%. Прогнозувати, скільки коштуватиме дизель без очікуваних морських поставок у вересні, я не беруся”, – додав Куюн.

Раніше представник президента в Кабміні заявляв, що в Україні помітний потенціал для зниження цін на бензин і дизпаливо. 

Читайте новини на нашій Facebook-сторінці  та приєднуйтесь до нашої  Facebook-групи

Джерело: www.112.ua

Close