Україна і світ

В Україні не працевлаштовано понад половину переселенців
В Україні 54% внутрішньо переміщених осіб не працевлаштовані. Такі дані наведено у звіті Національної системи моніторингу ситуації щодо внутрішньо переміщених осіб в Україні, повідомляють “Українські Новини”. 

Повідомляється, що лише 46% переселенців мають оплачувану роботу. Ще 7% активно шукають роботу, 24% – пенсіонери, 15% – доглядають за дітьми, 4% – люди з інвалідністю, 3% – студенти, 1% – безробітні, які при цьому не шукають роботу. 

Варто зазначити, що деякі переселенці, які активно шукають роботу, були безробітними понад 4 років або зовсім ніколи не працювали. За результатами дослідження, з усіх, хто активно шукав роботу, тривалість строку без роботи в 29% переселенців становила до 1 року, ще в 29% – понад 4 років, у 14% – від 1 до 2 років, у 8% – від 3 до 4 років, у 5% – від 2 до 3 років, а ще 5% переселенців взагалі ніколи не працювали. 

Багато хто відмовляється від запропонованої роботи через низьку зарплату, незручний графік, труднощі при суміщенні роботи та сімейних обов’язків або ж тривалу дорогу до місця роботи. 

“Серед труднощів за активного пошуку роботи 64% опитаних переселенців відзначили брак можливостей при працевлаштуванні, 56% – низьку зарплату за запропонованими вакансіями, 31% – незручний графік роботи, 27% – відсутність вакансій, що відповідають кваліфікації, 20% – труднощі при суміщенні роботи та сімейних зобов’язань, 19% – тривалу дорогу на роботу, 8% – відсутність знань та навичок, 6% – дискримінацію за віком, 6% – обмеження за станом здоров’я, 5% – дискримінацію у зв’язку зі статусом ВПЛ”, – йдеться в повідомленні. 

Повідомляється, що дослідження було проведено у квітні-червні 2019 року, в ньому взяли участь 6 тис. 474 переселенців у 24 областях і в Києві.

Раніше повідомлялося, що станом на 1 вересня в Україні 2,5 тис. внутрішньо переміщених осіб з Донецької та Луганської областей мають статус безробітних, зареєстрованих у державній службі зайнятості.

Читайте новини на нашій Facebook-сторінці  та приєднуйтесь до нашої  Facebook-групи

Джерело: www.112.ua
2019-10-09 17:50:16

Close