Україна і світ

В Росії закінчили перший етап мобілізації: в ГУР назвали вирішальні місяці війни

Росія починає реалізовувати ресурси, які накопичила під час першої хвилі мобілізації, тому весна та початок літа можуть бути вирішальними для подальшого розвитку війни.

Про це в ефірі національного телемарафону повідомив заступник начальника Головного управління розвідки (ГУР) Міноборони, генерал-майор Вадим Скібіцький.

Його попросили уточнити, що він має на увазі, коли каже, що весна та початок літа будуть вирішальними для російсько-української війни.

Зараз дивляться

За словами заступника начальника ГУР, у Росії нещодавно змінилось командування угруповуванням, яке вторгнулось до України, а також завершився перший етап мобілізації росіян.

– За цей період (в Росії, – Ред.) відбулось створення і мобілізаційних резервів, а також формування дивізій, полків та територіальних військ. Відбулась підготовка нових підрозділів на полігонах і зараз вони всі почали висуватися або до кордону з Україною (це Курська, Білгородська, Воронезька та Ростовська області), також зайшли на тимчасово окуповану територію (Херсонська область), їх достатньо в Криму, – сказав він.

Скібіцький додав, що в армії РФ відбулось перегруповування військ, і ті окупанти, які стояли під Херсоном, наразі були перекинути або на Донецький, або на Луганський напрямки.

– За 11 місяців війни вони не досягли своєї основної мети, і я навіть не кажу про повну окупацію України, а я кажу про окупацію Донецької і Луганської областей, ця задача не вирішена, хоча була озвучена на самому початку, як “спеціальна військова операція для допомоги Донецьку і Луганську”, – додав він.

Заступник керівника ГУР каже, що в розвідці не виключають того, що “коли він (Путін, – Ред.) досягне цієї мети – захопить Луганську і Донецьку області повністю – то буде казати, що “я виконав всі завдання: я забезпечив Крим – є електроенергія, вода та сухопутний коридор з РФ до Криму”.

– І через те він може перейти до наступної фази. Наступна фаза в чому полягає? З середини грудня в інформаційному полі РФ почала мусуватись думка, що “Росія воює не з Україною, а воює з колективним заходом, з країнами НАТО” і “необхідно переходити до нової стадії війни”. Що саме це буде? Тільки при досягненні результату в Луганській та Донецькій області – можна буде говорити про це, – пояснив Скібіцький.

При цьому заступник начальника ГУР повідомив, що країни Заходу, зокрема Сполучені Штати, розуміють, що у президента РФ Володимира Путіна немає ресурсів, аби воювати проти країн НАТО.

Фото: ГУР

Джерело ФАКТИ. ICTV
2023-01-24 23:04:36

Магазин Автозапчастин м.Ніжин