Будівельні матеріали м.Ніжин
Новини Чернігова

В Ріпкинському районі реалізують просвітницький екологічний проєкт «Любов до малої Батьківщини». ФОТО

В Ріпкинському районі реалізують просвітницький екологічний проєкт «Любов до малої Батьківщини». ФОТО

Проблема утилізації відходів знайома не тільки Україні, а й всьому світу. Кожна держава вирішує це питання по-різному: спалювання, захоронення, переробка, будування заводів, впровадження нових законів та правил. Однак, перший пункт, з якого усюди починалась боротьба з відходами – сортування сміття, проведення якого залежить саме від громадян.

На Чернігівщині дуже маленький відсоток людей дійсно сортують відходи, хоча мають для цього можливості. Дехто не знає, з чого почати, а дехто просто не розуміє важливість сортування сміття.

Найсприятливіший період для роз’яснення всіх основ – дитинство. Розуміючи це Сергій Яненко депутат ВО «Батьківщина» Ріпкинської селищної ради, разом з художницею розробив дитячі розмальовки які спонукають берегти природу.

«Вже кілька років я – приватний підприємець який займається збором та сортуванням сміття. Тому як ніхто інший розумію всі нюанси у цій справі, а вона є дійсно важливою. І чим раніше наші діти звикнуть правильно поводитись з побутовими відходами тим краще буде наше середовище в громаді та країні в цілому. Перший крок до цього ми вже зробили. Завдяки розмальовкам в садочках та початковій школі можна легко проводити тематичні заняття», – розповів Сергій Яненко.

В Ріпкинському районі реалізують просвітницький екологічний проєкт «Любов до малої Батьківщини». ФОТО

До проєкту також долучилася знана екологиня Валентина Дзюба – перший заступник начальника держекоінспекції у Чернігівській області, разом вони відвідали всі навчальні заклади Ріпкинської громади.

«За моїми спостереженнями, люди хочуть і готові займатися сортуванням. Потрібно всього лише створити умови й вести просвітницьку роботу. Тому залюбки я підтримую подібні ініціативи. Діти завжди допитливі – це їх мотивація. Спробувати зробити власноруч дома і подивитися що з цього вийде. А до дітей вже і дорослі долучаються», – розповіла Валентина Дзюба.

Освітянам також проєкт до вподоби.

«Екологічне виховання є складником усебічного й гармонійного розвитку особистості, тому необхідно виховувати в дітей почуття особистої відповідальності за все живе на планеті. Саме діти найбільш сприйнятливі для засвоєння нової інформації, яку вони перенесуть у своє життя і в життя своєї родини, адже саме вони мають стати носіями екологічної культури. Тому такі проєкти є вкрай важливі, ми вдячні Сергію Яненко, що він спонукає наших дітей до корисних звичок та відповідального ставлення до довкілля», – зазначила директорка Замглайської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів Юлія Джола.

В Ріпкинському районі реалізують просвітницький екологічний проєкт «Любов до малої Батьківщини». ФОТО

Загалом ініціатива охопила 6 загальноосвітніх шкіл та 5 дитячих садочків Ріпкинської ОТГ, 3 загальноосвітні школи та 1 дитячий садочок Добрянської ОТГ, 4 загальноосвітні школи та 1 дитячий садочок Любецької ОТГ.

Джерело ВИСОКИЙ ВАЛ
25.01.2022

Магазин Автозапчастин м.Ніжин

Залишити відповідь