Будівельні матеріали м.Ніжин
Новини Чернігова

В Остерській громаді за фальсифікацію виборів порушника можуть позбавити волі на 10 років

На виборах в депутати Остерської міської ради в одного із кандидатів намагались вкрасти перемогу, застосувавши при цьому підміну протоколу дільничної виборчої комісії та фальсифікацію підписів.

«Написали протокол і голова дільничної виборчої комісії поїхала на здачу голосів. Потім ми дізналися, що в протоколі змінені цифри і підписи були вже не наші», – Ольга Онопрієнко, секретар дільничної комісії в селі Туманська Гута.

Добиватись справедливості довелося через суд.

«В територіальну виборчу комісію потрапив протокол з іншими цифрами. За одного із кандидатів було 14, а не 16, а за іншого 6, а не чотири. Підписи на цьому другому протоколі, який було подано до територіальної виборчої комісії, були зроблені якимись невідомими особами. Суд Чернігівський окружний адміністративний зобов’язав здійснити перерахунок голосів по цій дільниці», – Олексій Кінебас, адвокат.

Злочин скоїли на дільничній виборчій комісії в селі Туманська Гута. Округ, на якому вибирали, невеликий, тому все вирішували одиниці голосів. За попереднім підрахунком по округу, до міської ради проходив представник команди «НАШОГО КРАЮ» Юрій Баран.

«Після попереднього підрахунку голосів в мене були дані, що я набирав 26 голосів по трьом виборчим дільницям, а мій опонент Булах Микола Миколайович набирав 25 голосів. Після ж оголошення даних територіальної виборчої комісії, трапилось так, що Булах Микола Миколайович вже опереджав мене на один голос», – Юрій Баран, кандидат в депутати Остерської міської ради.

Фальсифікація дала змогу опоненту Юрія Барана випередити його. Миколі Булаху просто додали два голоси від іншого кандидата – Віри Шарак.

«Після закінчення виборів було за Шарак Віру Валентинівну 16 голосів, за Корж – 3, а за Булаха – 4 голоси. Ну, а голова повезла здавати і виявилося, що переписали там протокол. Із Шарак Віри зняли два голоси і додали Булаху», – Григорій Лабута, член дільничної виборчої комісії в селі Туманська Гута.

Фальсифікацію підтвердив повторний перерахунок голосів, призначений судом. На ним у Булаха, було не шість, а чотири голоси.

«Раз. Два. Три. Чотири. Навпроти Булаха. Все. Тут немає нічого».

Мінус два голоси для Віри Шарак ролі не грали, вона була лідером перегонів в цьому округу. А ось на боротьбу за останнє прохідне місце це вплинуло.

«Це не почесному. Це не по справедливості. Тому що могли позбавити людину права бути депутатом. Це просто не по-людськи зроблено. Це не по-людськи», – Віра Шарак, кандидат в депутати до Остерської міської ради.

Кандидати і члени комісії підозрюють, що фальсифікацію могла зробити голова дільничної комісії, а підставили її на злочин, зацікавлені в цьому люди.

«Ці всі протоколи були «підвласні» тільки голові комісії», – Юрій Баран, кандидат в депутати до Остерської міської ради.

«Мені дуже соромно. Так соромно мені ще не було в житті. Мені хотілося низько нахилити голову і перед ТВК попросити вибачення, за ту дівчину, що так скоїла. Такої в житті ганьби я ще не переносила», – Ольга Онопрієнко, секретар дільничної комісії в селі Туманська Гута.

Сама голова дільничної комісії – Євгенія Мовчан, від коментарів утримується.

«Ну, що ви від мене хочете. Я здала протоколи. Все. Що ви від мене хочете? Не телефонуйте мені взагалі», – Євгенія Мовчан, голова дільничної виборчої комісії в селі Туманська Гута.

До речі, покарання за фальсифікацію, якщо його вчинив один з членів комісії, за словами юриста, досить суворе.

«Це дуже суворе покарання передбачено. Від 7 до 10 років. Якщо це хтось з членів комісії», – Олексій Кінебас, адвокат.

Загалом спостерігачі, члени комісій та кандидати відмічали, що ці вибори в Остерській громаді, були дуже брудними, з масовими порушеннями законодавства.

«Ситуація була така, що на всіх дільницях плутали виборчі бюлетені. А не деяких вони взагалі були відсутні. Був повний хаос. Можна сказати повний хаос», – Іван Дроб’язко, кандидат в депутати Остерської міської ради.

В цій же ситуації, як підсумок, кандидату в депутати Остерської міської ради вдалося захистити своє право. А покарання винних може стати переконливим сигналом для політичних фальсифікаторів у подальшому вести чесну гру і не порушувати законодавство.

Отримуйте оперативні новини Чернігівщини – підписуйтеся на наш Telegram-канал – https://t.me/CheLineTv

Читайте останні новини України та світу на каналі  в Telegram

12.11.2020
Джерело: ЧЕLINE. Новини Чернігова