Будівельні матеріали м.Ніжин Будівельні матеріали м.Ніжин
Україна і світ

В окупованому Криму винесли незаконні вироки у 222 справах за ухилення від служби у ЗС РФ

У Криму за 7 місяців 2021 року кількість кримінальних справ, відкритих окупантами за ухилення від незаконного призову до армії РФ, зросла на третину – зі 160-ти до 244. Незаконний вирок вже винесли у 222 з цих справ, ще 22 – поки що розглядаються.

Про це повідомив аналітик Кримської правозахисної групи Олександр Сєдов “Кримським новинам” 13 серпня.

Він заявив, що у КПГ є тексти 143 вироків. Так, в одному з них кримчанину дали умовне позбавлення волі на 8 місяців, 2 вироки – примусові роботи, та інші 140 вироків – штрафи від 5 до 80 тисяч рублів (1 800 – 29 тис. грн). Крім того, вирок за ухилення від військової служби не передбачає звільнення від неї після відбуття покарання або сплати штрафу.

“Через рік після вироку гаситься судимість, і військовозобов’язаний знову призивається. Нам відомо не менше двох фактів, коли раніше засуджені за ухилення повторно намагалися уникнути призову”, – зазначив аналітик КПГ.

Сєдов нагадав, що примус до військової служби мешканців окупованих територій є воєнним злочином. Дані за примусовий призов та покарання за ухилення від нього у Криму правозахисники подавали ще у 2018 році до Міжнародного кримінального суду.

За його словами, правозахисники прогнозують подальше зростання випадків ухилення мешканців півострова від призову до армії держави-окупанта. КПГ радять за можливістю не набувати громадянства РФ, щоб уникнути служби в армії РФ.

За інформацією КПГ, на кінець липня 2021 року в Криму проведено 13 кампаній з призову до ЗС РФ. За цей час призвано до армії Росії близько 31 тисячу мешканців окупованого півострова.
29 липня за процесуального керівництва прокуратури АР Крим та міста Севастополя повідомлено про підозру окупаційному “військовому комісару” Криму у порушенні законів та звичаїв війни (ч. 1 ст. 438 КК України). Він координував примусовий призов кримчан до військової служби у російських збройних силах. Йому заборонили відвідувати окупований Крим та дали йому запобіжний захід у вигляді цілодобового домашнього арешту.

Джерело ФАКТИ. ICTV
2021-08-14 18:41:37