Автозапчастини магазин AvtoBot м.Ніжин Автозапчастини магазин AvtoBot м.Ніжин
Новини Чернігова

В ОДА пояснили, чому Чернігівщина має найнижчі показники з охоплення ПЛР-тестування

В ОДА пояснили, чому Чернігівщина має найнижчі показники з охоплення ПЛР-тестування

У Чернігівщини найнижчий показники охоплення тестування на коронавірус серед усіх областей України. Менше 15 осіб на 100 тисяч населення. Такі дані наводить Міністерство охорони здоров’я.

В облдержадміністрації пояснюють це тим, що в статистику нашої області не входять ІФА-тести, на відміну від інших регіонів.

«ІФА-тест показує, чи хворіла людина «Ковід», чи ні. Тобто ПЛР-тест дає 100% результат: чи хвора людина зараз, чи ні. А ІФА-тест трошки навпаки, він каже, чи була у людини така захворюваність, чи ні. Тобто, якщо ІФА-тест показує позитивний результат, його в будь-якому випадку треба перевіряти на ПЛР-тестуванні», – пояснив заступник голови Чернігівської ОДА Андрій Подорван.

Причиною того, що ІФА-тести не фігурують у загальній статистиці є відсутність офіційної варифікації у обладнання, яке ці тести перевіряє. Наразі такий апарати є у 8 медичних закладах Чернігова та області. Їхню варифікацію, тобто приведення у відповідність до усіх стандартів, обіцяють завершити вже цього тижня. Але завантажувати обладнання на 100% і тестувати цілодобово, на думку Андрія Подорвана, не є доцільним.

«Не можна хапати людей з вулиці і робити їм ПЛР-тести, тому що нам хочеться. По-перше, це дорого. Кожен ПЛР-тест коштує не менше 2 тисяч гривень, і це кошти платників податків. І тому, якщо немає симптоматики, якщо немає показань, наприклад, якщо це не пневмонія, навіщо робити ПЛР-тест здоровій людині», – зазначив посадовець.

За його словами, ПЛР та ІФА-тест на Чернігівщині проводять відповідно до розпорядження Міністерства охорони здоров’я, де вказано, що першочергово потрібно тестувати тих людей, у яких вже є симптоми COVID-19 або пневмонії, потім ідуть контактні особи, медики та співробітники поліції.

Джерело — Новий Чернігів

Фото з мережі

Хочете отримувати цікаві новини найпершими? Підписуйтесь на наш Telegram

Джерело ВИСОКИЙ ВАЛ
08.07.2020