Будівельні матеріали м.Ніжин
Україна і світ

в НБУ оцінили втрати імпортерів

Відновлення блокади західних кордонів України призвело до скорочення імпорту товарів у лютому цього року.

Про це йдеться у щомісячному макроекономічному та монетарному огляді НБУ (квітень 2024 року).

Втрати імпорту від блокади кордонів

– У лютому не відбулося традиційного для цього місяця зростання імпорту товарів через відновлення блокади західних кордонів. За оцінками НБУ, втрати імпорту в лютому становили $350-400 млн, – йдеться в огляді.

Зараз дивляться

За даними фінрегулятора, найбільше знизилися закупівлі продовольчих товарів (риба, плоди/горіхи), промислових виробів (одяг, взуття) та деревини.

Водночас збільшився імпорт нафтопродуктів та окремої хімічної продукції (добрив та фармацевтики), що “може свідчити як про нижчу інтенсивність блокування кордонів для автомобільних перевезень товарів військового призначення, так і переорієнтацію цих закупівель на інші торгові та транспортні шляхи”, кажуть аналітики НБУ.

Зростання експорту

– У лютому фізичні обсяги експорту зернових були найвищими з початку повномасштабного вторгнення та лише незначно меншими, ніж у січні 2022 року, – наголошують в Нацбанку.

Проте дещо гальмував експорт продукції ГМК, що з огляду на орієнтацію поставок на країни Азії, як вважають у НБУ, може бути спричинено кризою в Червоному морі та послабленням попиту з боку Китаю.

– Загалом експорт товарів у січні-лютому був максимально наближений до показників до повномасштабного вторгнення, – йдеться в огляді.

Хочете отримувати цікаві новини найпершими? Підписуйтесь на наш Telegram

Якщо побачили помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть Ctrl+Enter.

Джерело ФАКТИ. ICTV
2024-04-05 09:54:17