Будівельні матеріали м.Ніжин Будівельні матеріали м.Ніжин
Україна і світ

В Іспанії хочуть використати виверження вулкана на Канарах, як приманку для туристів

На острові Ла-Пальма із архіпелагу Канарських островів через виверження вулкана 19 вересня евакуювали 5 тис. осіб. Внаслідок виверження вулкана вже зруйновано щонайменше 20 будівель.

Протягом тижня в активному вулканічному регіоні архіпелагу Кумбре-Велья на острові Ла-Пальма було зареєстровано понад 22 тис. підземних поштовхів.

За даними уряду, чиновники розпочали евакуацію хворих людей, а також свійських тварин із сільськогосподарських угідь за кілька годин (о 15.15 за місцевим часом. – Ред.) до виверження у малонаселеному районі Кабеса-де-Вака.

Через дві години, коли лава почала стікати схилом пагорба, муніципалітет наказав евакуювати чотири селища, серед яких Ель Пасо та Лос-Льянос-де-Арідане.

На кадрах, знятих уночі, було видно, як лава виривається на сотні метрів у повітря і виливається на схил пагорба, розколотого магмою.

Міський голова Ла-Пальми Маріано Ернандес закликав людей триматися подалі від постраждалих районів, оскільки роззяви, які прагнуть закарбувати у своїх гаджетах виверження вулкана, перешкоджають евакуації.

— Люди не повинні підходити до місця виверження, де тече лава. Ми маємо серйозні проблеми з евакуацією, оскільки дороги забиті людьми, які намагаються наблизитися, щоб це побачити, – сказав він.

Регіональний президент Канарських островів Анхель Віктор Торрес сказав, що, хоча буде “значний матеріальний збиток”, влада сподівається, що ніхто не постраждає.

— Ми не очікуємо іншого виверження, – сказав Торрес радіо SER.

Скандал із міністром туризму Іспанії

Міністра туризму Іспанії Реєс Марото звинуватили у бездушності після того, як вона припустила, що руйнівне і тривале виверження вулкана на канарському острові Ла-Пальма може бути використано як “атракціон”, щоб заманити відвідувачів на архіпелаг.

Вона сказала, що уряд хоче запевнити туристів, які вже перебувають на Ла-Пальмі або вирушили туди, що острів все ще в безпеці, попри виверження, яке розпочалося вдень у неділю.

— Найважливіше зараз – заспокоїти туристів, які постраждали, а також тих, хто може подорожувати на острів сьогодні або протягом тижня. Ми надаємо інформацію, щоб туристи могли вирушити на острів і стати свідком чогось, безперечно, безпрецедентного для себе.

Ця інформація дасть туристам знати, що острів відкритий, а також чи постраждав їхній готель, щоб вони могли зупинитися в іншому місці та насолодитися відпочинком, – зазначила Марото радіо Canal Sur.

Водночас вона додала, що виверження вулкану на острові Ла-Пальма можна використати як привабливу туристичну атракцію.

— Ми також можемо використати це як приманку для багатьох туристів, які хочуть насолоджуватися тим, що природа принесла в Ла-Пальму, – додала вона.

Марото сказала, що державний інститут туризму Turespaña та посольства країни “нададуть усю необхідну інформацію, щоб острів став привабливим для тих туристів, які хочуть побачити це чудове природне видовище, тому що нас хвилює зараз безпека громадян і туристів”.

На запитання, чи може Ла-Пальма стати місцем “вулканічного туризму”, міністр відповіла, що острів “має вулканічну частину своєї туристичної пропозиції, і це може бути визначною пам’яткою, яку ми можемо використати”.

Політичні опоненти Марото швидко скористалися її висловами.

— Міністре, це абсолютно недоречно! Є люди, які втрачають свої будинки, – сказав речник туризму консервативної Народної партії Агустін Альмодобар.

Колега Альмодобара, генеральний секретар цієї ж партії Теодоро Гарсія Егея написав у Twitter:

— Чи може хтось підтвердити, що міністр сказала це, поки сотні людей втрачають все, що мають?

За даними іспанського інформаційного агентства Europa Press, внаслідок виверження було зруйновано близько 100 будинків.

Вулкан, який раніше вивергався у 1971 році, вбив одну людину – під час фотографування біля потоків лави.

Джерело ФАКТИ. ICTV
2021-09-20 22:38:54

Магазин Автозапчастин м.Ніжин