Будівельні матеріали м.Ніжин
Україна і світ

В Естонії допустили відправлення військ в Україну для навчань українців

Солдати країн ЄС не воюватимуть в окопах в Україні, але існує ймовірність їхнього відправлення в Україну для прискорення навчання українських військовослужбовців.

Про це заявив міністр оборони Естонії Ханно Певкур в інтерв’ю австрійській газеті Die Presse.

— Реальність така, що кожна країна-член НАТО вже має військовий персонал в Україні, наприклад, військових аташе або людей, які час від часу приїжджають в Україну. Те, що сказав президент Макрон, стосувалося здебільшого сфери навчання, – прокоментував він заяву президента Франції.

За словами Певкура, йдеться виключно про проведення навчання українських військових на території України. Він зазначив, що українців навчають у Британії та у Польщі. Тому питання у тому, чи можна робити те саме в Україні, аби прискорити процес.

Зараз дивляться

При цьому він наголосив: Але це не означає, що європейські солдати будуть воювати в окопах в Україні.

На уточнююче питання, чи варто виключати можливість того, що європейські солдати воюватимуть в окопах в Україні, естонський міністр сказав, що “це вже було виключено”.

На переконання Певкура, можлива агресія Росії проти країн Балтії у майбутньому залежатиме від того, коли та як закінчить російська війна проти України. Він також закликав до посилення підтримки України у зусиллях із відбиття агресії Росії.

Заява Макрона про можливе відправлення військ в Україну

У лютому Еммануель Макон підняв питання про можливість відправлення західних солдатів в Україну. Після цього більшість західних країн, включно з Німеччиною та США, заявили, що не мають таких планів.

Але у деяких країнах, як-от Естонія, Чехія та Нідерланди, не були такими категоричними.

На початку березня ЗМІ повідомляли, що Франція створює альянс країн, відкритих для потенційного відправлення західних військ в Україну.

Війна в Україні, Естонія

Хочете отримувати цікаві новини найпершими? Підписуйтесь на наш Telegram

Якщо побачили помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть Ctrl+Enter.

Джерело ФАКТИ. ICTV
2024-04-01 16:32:46