Будівельні матеріали м.Ніжин
Україна і світ

В Амстердамі портовики відмовляються розвантажувати танкер із російським паливом

Співробітники порту Амстердама відмовляються розвантажувати судно Sunny Liger із російським дизелем. Рішення працівників порту підтримують у муніципалітеті столиці Нідерландів.

Юридично кораблю все ще дозволено заходити в порт, але екіпаж не зробив жодного офіційного запиту на причал. Видання NOS намагалося зв’язатися з власником судна для коментарів, але безуспішно.

Минулої ночі корабель кинув якір біля берегів Нідерландів і мав намір зайти до порту Амстердама, але співробітники порту відмовляються його розвантажувати.

Речник МЗС України Олег Ніколенко також просить працівників амстердамського порту не розвантажувати судно.

— Нафтовий танкер Sunny Liger із російською нафтою зайшов у порт Амстердама. Ми закликаємо уряд Нідерландів вимагати негайного відплиття цього судна. Нідерланди, підтримку яких дуже цінує Україна, не мають стати місцем для брудних російських нафтових схем, – написав він у Twitter.

Вантаж корабля викликає суперечки через війну в Україні. Імпорт російської нафти та газу законний, хоча уряд Нідерландів заявив про намір відмовитися від російського газу та нафти до кінця 2022 року.

Російські кораблі або судна, пов’язані з Росією, що плавають під прапором іншої країни, не можуть швартуватися будь-де в Європі. Але танкер Sunny Liger ходить під прапором Маршаллових островів і не підпадає під санкції. Водночас відомо, що груз на нього був завантажений у російському місті Приморськ. Раніше його відмовилися розвантажувати у Швеції.

Джерело: NOS

Скріншот: NOS

Джерело ФАКТИ. ICTV
2022-04-30 23:00:35

Магазин Автозапчастин м.Ніжин