Будівельні матеріали м.Ніжин Будівельні матеріали м.Ніжин
Україна і світ

УЄФА скасує правило гостьового гола на матчах єврокубків

Спілка європейських футбольних асоціацій (УЄФА) скасує правило гостьового гола на матчах єврокубків у сезоні 2021-2022. Правило стосуватиметься усіх клубних змагань УЄФА – серед чоловічих, жіночих та юнацьких збірних.

Раніше у матчах плей-оф за однакового рахунку у наступну стадію турніру виходила та команда, яка забила більше голів на гостьовому полі.

Тепер після закінчення поєдинку у нічию командам призначать овертайм (два додаткові 15-хвилинні тайми). Якщо рахунок все одно буде рівним, переможця визначать за допомогою серії пенальті.

Правило гостьового гола було запроваджено на європейських футбольних турнірах у 1965 році. Щодо його скасування було багато дискусій, однак УЄФА підкреслюють, що у футболі відбулися зміни, які стерли межі між грою вдома та на виїзді.

– Правило виїзних голів було невід’ємною частиною змагань УЄФА з моменту його запровадження у 1965 році. Однак питання про його скасування обговорювалося на різних засіданнях УЄФА протягом останніх кількох років.

Хоча думки були неодностайні, багато тренерів, уболівальників та інших зацікавлених сторін у футболі сумніваються щодо його справедливості та висловлюють перевагу щодо скасування цього правила, – наголосив президент УЄФА Александер Чеферін.

Джерело ФАКТИ. ICTV
2021-06-24 16:31:54