Новини Чернігова

Увесь творчий потенціал під одним дахом: клуб на Чернігівщині об’єднав усе розмаїття митців

Увесь творчий потенціал під одним дахом: клуб на Чернігівщині об’єднав усе розмаїття митців

У Новгороді-Сіверському функціонує універсальний клуб для творчих людей «Княжа скарбниця». Під своїм дахом він об’єднав 38 майстрів, які займаються різними видами мистецтва.

Сам клуб було створено 27 років тому в селі Красний хутір. Його відкрив місцевий житель, який захоплювався вишивкою та старовинними обрядами, саме тому до діяльності організації він залучав художників і майстрів із вишивки. Зараз до клубу входять люди з найрізноманітнішими захопленнями: від сучасного хенд-мейду до стародавніх видів декоративно-прикладних мистецтв.

 

«У нас є люди з Шостки, що на Сумщині. Решта – це жителі Новгород-Сіверщини. Майстри регулярно зустрічаються, організовують власні виставки та діляться досвідом між собою», – розповідає керівник клубу Ольга Луговська.Увесь творчий потенціал під одним дахом: клуб на Чернігівщині об’єднав усе розмаїття митців

Учасники регулярно беруть участь у районних і міських заходах та влаштовують експозиції в приміщенні клубу. Саме виставкова зала тут з’явилась лише кілька років тому.

У самому клубі одна з художниць проводить безкоштовні заняття для дітей. У своїй студії «Акварель» вона вчить малечу малювати.

Не пропускають учасники клубу і свят. До більшості з них тут проводять тематичні майстер-класи. Так, напередодні Великодня в «Княжій скарбниці» провели навчання з писанкарства.

Днями тут відкрили виставку одного з найдавніших учасників клубу. Микола Осадчий долучився до майстрів району ще на початку створення цієї творчої спілки.Увесь творчий потенціал під одним дахом: клуб на Чернігівщині об’єднав усе розмаїття митців Увесь творчий потенціал під одним дахом: клуб на Чернігівщині об’єднав усе розмаїття митців

Зараз він запропонував на розсуд публіки 32 свої роботи, на яких зобразив рідне село Пушкарі. Цікавим є те, що художник насправді все життя пропрацював вчителем у загальноосвітній школі, проте малювання не полишав ніколи.

«Він дуже порядна та інтелігентна людина, щедрий і добрий. Брав участь у численних виставках, а роботи здебільшого просто роздавав», – каже керівник клубу.Увесь творчий потенціал під одним дахом: клуб на Чернігівщині об’єднав усе розмаїття митців

За словами Ольги Луговської, в майбутньому на базі клубу планують створити своєрідне об’єднання фотографів. Зараз активно працюють над залученням професійних фотохудожників.

Увесь творчий потенціал під одним дахом: клуб на Чернігівщині об’єднав усе розмаїття митців Увесь творчий потенціал під одним дахом: клуб на Чернігівщині об’єднав усе розмаїття митців Увесь творчий потенціал під одним дахом: клуб на Чернігівщині об’єднав усе розмаїття митців

18.05.2019
Джерело: ЧЕLINE. Новини Чернігова