Будівельні матеріали м.Ніжин
Місто і регіон

Увага! Велика загроза обмороження!

Сильні морози, які вже 12-14 лютого вдарять в Україні, 15-18 лютого стануть ще лютішими та місцями сягатимуть мінус 28-30°. З приходом низьких температур до Ніжина приходять і проблеми до його мешканців, причому це не тільки традиційні для цього часу застуди або легкі травмування через ожеледицю, але і проблеми, які носять в деяких випадках куди більш серйозний характер. Мова піде про обмороження.

Обмороження — це пошкодження тканин і органів внаслідок дії низької температури, особливо при дії холоду, вітру. При підвищеній вологості, в тісному і мокрому взутті, в нерухомому стані, під час хвороби, при алкогольному сп’янінні, при втраті крові обмороження може настати за температури 3-7°С. Найбільше обморожуються верхні та нижні кінцівки, ніс, вуха.

При обмороженні спочатку відчувається холод, потім оніміння, при якому зникають спочатку всякий біль, а потім всяка чутливість, тобто настає холодова анестезія, що спричиняє важкі зміни в тканинах організму людини.

Як одягатись у морозну погоду щоб уникнути обмороження

При мінусовій температурі повітря важливо не спітніти – це дуже небезпечно. Одягайте кілька більш легких светрів, а не один дуже теплий. В такому разі ви зможете зняти один з них, якщо вам стане занадто спекотно. “Багатошаровість” одягу також зберігає додаткове тепло.

Уникайте тісного одягу та взуття, щоб зберегти тепло і уникнути обмороження. Рукавички, шапка, шарф, піднятий комір захистять відкриті ділянки шкіри від холоду. Це – обов’язкові атрибути у морозну погоду. Якщо ви плануєте провести багато часу на вулиці, візьміть запасний одяг. У разі необхідності ви можете одягнути додатковий светр чи змінити вологий одяг на сухий. Це вбереже від переохолодження. Не носіть взуття, яке може промокнути. Також уникайте металевих прикрас.

Їжа та напої в холод

Не виходьте з дому голодними. Змерзли – з’їжте щось. Важливо, щоб їжа була теплою. Пийте достатньо рідини. Якщо плануєте довго перебувати на холоді, візьміть із собою термос із гарячим напоєм або супом. Не вживайте алкоголь. Він розширює судини на поверхні тіла, внаслідок чого тіло швидко втрачає тепло.

Як уникнути переохолодження

Ось ще кілька порад, які допоможуть уникнути переохолодження та обмороження:

  • Не куріть. Нікотин погано впливає на стінки судин. Це збільшує ймовірність негативного впливу холоду.
  • Для посилення кровообігу рухайте руками, пальцями ніг. Водночас, уникайте перевтоми: коли ви втомлені, то втрачаєте тепло швидше.
  • Якщо ви довго перебуваєте на вулиці, обов’язково кожні півгодини-годину заходьте у тепле приміщення.
  • Не торкайтесь металу (руками або язиком). Ви ризикуєте обморозити шкіру у місці контакту.
  • Будьте обережні, якщо працюєте з бензином при мінусовій температурі: можливе обмороження, якщо бензин потрапить на шкіру. Тож використовуйте водонепроникні рукавички.
  • Не носіть важке. Важка ноша може перетиснути судини, внаслідок чого може виникнути обмороження.
  • Дбайте про те, щоб ваш мобільний телефон був завжди зарядженим.
  • Стежте за прогнозом погоди. Не виходьте з дому без нагальної потреби, якщо температура повітря нижча -10. Уникайте подорожей на далекі відстані.

Що ж робити якщо ви все ж таки отримали обмороження?

Виклик “швидкої” або якнайшвидша доставка потерпілого в медичний заклад є мірою першої допомоги!

Запам′ятайте – заборонено розтирати уражене тіло снігом! Не опускайте уражені кінцівки у гарячу воду та не прикладайте їх до батареї. Якщо ви обморозили ноги або пальці ніг, намагайтесь не наступати на них. Це може призвести до більшого ураження. Не чіпайте обморожені ділянки тіла, не масажуйте їх.

Велике значення при наданні першої допомоги мають заходи по загальному зігріванню потерпілого (гаряча кава, чай, молоко). Потрібно негайно зігріти потерпілого, особливо обморожену частину тіла за допомогою теплових ванн за температури води від 20 до 40°С. Потім уражені місця висушують, закривають стерильною пов’язкою і тепло вкривають.

Шановні ніжинці! Бережіть себе, піклуйтесь про інших та дотримуйтесь вищезгаданих рекомендацій і тоді зима буде дарувати тільки позитивні емоції та спогади!

 

Читайте останні новини України та світу на каналі  в Telegram

Unenizh.org.ua
2021-02-12 14:00:04