Будівельні матеріали м.Ніжин
Місто і регіон

Увага! Приберіть лід та бурульки!

27500667_1768090193242137_3613333912544330874_o-1280x640

Нестійкі погодні умови – відлига вдень і заморозки вночі та значне нагромадження снігового покриву на покрівлях будинків сприяють активному утворенню бурульок та призводять до сповзання снігу, особливо зі старих будинків з похилим дахом, виступаючих архітектурних частин будівель.

Застерігаємо: йдучи повз будинків у період танення снігу, необхідно обходити ділянки, де звисають бурульки, бути особливо уважним. Проходячи ці місця, спершу необхідно впевнитись у відсутності загрози падіння льодових наростів та бурульок.

По можливості слід триматись на відстані 3-5 метрів від будинків та інших споруд, вибираючи найбільш безпечний маршрут руху вулицями міста. Ні в якому разі не заходити за спеціальні огорожі, якими огороджені небезпечні місця.

Уважними слід бути під час прогулянок у парку, особливо з дітьми. На деревах утворюється значний сніговий покрив, подекуди з них може впасти велика брила снігу разом з бурульками. Тому, проходячи біля високих дерев, спершу необхідно переконатися, що немає загрози падіння снігу.
Загрозливою є ситуація поблизу під’їздів багатоповерхових будинків та при вході до торговельних майданчиків. Вірогідність травмування в цих місцях є найвищою.
 В разі неможливості позбавитися від бурульок необхідно уникати небезпечних ділянок.
Пам’ятайте, що дотримання цих основних заходів безпеки та порад дозволить вам уникнути трагічних наслідків!

Рекомендація щодо заходів безпеки перед виходом із будинку:
  • пам’ятайте, що кращими для льоду є підошви з мікропористої чи іншої м’якої основи та без високих каблуків;
  • людям похилого віку краще у «слизькі» дні взагалі не виходити з дому. Але як що потреба змусила не соромтеся взяти палицю з гумовим наконечником або шипом. Пам’ятайте, що дві третини травм старші 60 років люди одержують при падінні;
  • прогулянки вагітних жінок в ожеледицю без супроводження – небезпечні для здоров’я.
Як можна зменшити ризик травм у ожеледицю:
  • ходіть, не поспішаючи, ноги злегка розслабте в колінах, ступаючи на всю підошву. Руки повинні бути не зайняті вантажем;
  • при порушенні рівноваги – швидко присядьте, це найбільш реальний шанс утриматися на ногах;
  • у момент падіння згрупуйтеся, напружте м’язи, а доторкнувшись до землі обов’язково перекотіться – від цього удар пом’якшиться;
  • не тримайте руки в кишенях – це збільшує можливість важких травм;
  • обходьте металеві кришки люків;
  • не перебігайте проїжджу частину дороги під час снігопаду та в ожеледицю;
  • щоб уникнути небезпеки, тримайтеся далі від будинків – ближче до середини тротуару. Взимку особливо в містах, дуже велику небезпеку становлять бурульки. Найбільш небезпечні бурульки під час танення льоду та снігу.

Також нагадуємо, що відповідно до п. 6.3, п. 12.3 Правил благоустрою території м. Ніжин, підприємства, установи, організації усіх форм власності, фізичні особи-підприємці, в тому числі орендарі приміщень, власники приватних домоволодінь зобов’язані забезпечувати своєчасну очистку від снігу та льоду закріпленої за ними території.

 

Читайте останні новини України та світу на каналі  в Telegram

Unenizh.org.ua
2021-02-04 11:14:03