Будівельні матеріали м.Ніжин Будівельні матеріали м.Ніжин
Україна і світ

Успокоить или привезти лекарства: 40% вызовов скорой помощи непрофильные

У Мінздраві нагадують: екстрена медична допомога нині, коли країну накрила безпрецедентна хвиля Covid-захворюваності, виїздить  лише до тих, чиє життя дійсно у небезпеці: приміром, зупинилося чи вкрай ускладнене дихання або ж людина стікає кров’ю.

Екстрена медична допомога працює сьогодні на межі можливостей. Із настанням нової хвилі Covid-19, на 103 дзвонять по 50 тис. разів на день, а це вдвічі більше, ніж улітку.


Однак, нарікають лікарі, часто їх викликають, щоб аби просто заспокоїти, або поміряти сатурацію, або підвезти ліки. І таких викликів – 40% від усіх звернень. Це означає, що допомоги можуть не отримати ті, хто її справді потребує вже зараз.

– Можеш їхати десь далеко по області, але на місці з’ясовується, що людина хвилюється, бо їй здається, що вона задихається. В місті трохи легше, бо є сімейні лікарі, а за містом люди призначені самі собі, тому і викликають увесь час швидку, – говорить фельдшер медицини надзвичайних станів черкаської станції швидкої допомоги  Людмила Касьян.

З її словами, на першого ж за зміну пацієнта – із сатурацією 60 – бригада витратила кілька годин. Треба було стабілізувати, доправити до шпиталю. Потім дезінфікували  автомобіль і утилізували захисний одяг. Медик каже, що навантаження збільшилось в рази. За зміну можуть по 10-11 годин не виходити з автомобіля. Та багато викликів – не профільні.

Співробітники диспетчерської екстреної швидкої допомоги скаржаться, що часто дзвонять із погрозами. При цьому третина викликів, переважно, через паніку.

– Дуже часто у людей немає вдома жарознижуючих ліків, от вони і просять скоріше привезти препарат, – розказує диспетчер Валентина Тищенко.

Диспетчерська у столиці працює в режимі нон-стоп. Тут настільки бояться, аби хтось не вибув через лікарняний, що знімальну групу Фактів ICTV просять не заходити у приміщення, але прес-служба погоджується зняти  відео на телефон.

Тут фіксують понад 7 тис. викликів за добу. Щоправда, швидка виїздить лише після того, як диспетчер ретельно опитає людину і зрозуміє – із нею дійсно біда. Таких викликів – майже третина.

– Більше 100 виїздів на добу є безрезультатними. Приміром, люди повідомляють про людину, яка лежить просто тротуарі. Ми просимо: дізнайтесь, чи потрібна їй допомога. А у відповідь: ой ні, спішимо на роботу, – говорить заступник директора Центру екстреної медичної допомоги та медицини катастроф міста Києва Сергій Тихенко.

За його словами, у цей момент десь поряд може помирати пацієнт у критичному або екстреному стані. Тобто, той, хто не дихає, не при свідомості, пережив інсульт або стікає кров’ю. Саме до таких, за постановою уряду, має їздити швидка. Саме для того, щоб оцінити ступінь важкості стану диспетчери опитують пацієнта та його рідних.Джерело ФАКТИ. ICTV
2021-10-25 11:33:49

Магазин Автозапчастин м.Ніжин