Будівельні матеріали м.Ніжин Будівельні матеріали м.Ніжин
Новини Чернігова

Уряд планує змінити підхід до виплати лікарняних

Уряд планує змінити підхід до виплати лікарняних

Уряд готує законопроект щодо оптимізації функцій Фонду соціального страхування – фонду, який здійснює виплати по тимчасовій непрацездатності (лікарняні).

Про це повідомляє Центр аналізу публічних фінансів та публічного управління з посиланням на відповідний законопроект.

Основна мета законопроекту – збільшення (з 2023 року) терміну оплати тимчасової непрацездатності роботодавцем. Сьогодні він оплачує перші 5 днів лікарняного свого співробітника, а після цього лікарняний оплачує держава.

“У 1 півріччі 2021 року Середня тривалість листка непрацездатності складала 9,6 днів. Тобто роботодавці оплачували відсутність працівника через тимчасову непрацездатність протягом 5 перших днів, держава – в середньому ще 4,6 днів”, – йдеться у повідомленні.

Натомість, законопроект пропонує збільшити термін оплати лікарняних роботодавцем до 7 днів. Очікується, що це мотивуватиме їх покращувати умови праці своїх працівників, аби зменшити рівень захворюваності чи травмування серед них – та як наслідок, зменшити рівень можливої непрацездатності, та власних витрат на виплату лікарняних.

За словами аналітиків, це також це допоможе зменшити видатки бюджету Фонду соцстрахування. За підсумками січня–липня 2021 року потреба у видатках Фонду за лікарняними листками зросла на 65,8% порівняно з тим же періодом минулого року і склала 9 мільярдів гривень.

Крім того, законопроект пропонує забезпечити доступ до сервісів Фонду через веб портал  “Дія”, та скоротити кількість документів, що подаються для призначення страхових виплат внаслідок нещасного випадку, з 21 до 1.

04.09.2021
Джерело: ЧЕLINE. Новини Чернігова