Будівельні матеріали м.Ніжин
Новини Чернігова

Уряд має негайно розробити соціально-економічну стратегію, щоб зупинити ріст цін, — «Наш край»

Уряд має негайно розробити соціально-економічну стратегію, щоб зупинити ріст цін, — «Наш край»

Позиція*

Через рекордне зростання цін вартість продуктового кошику українців може зрости на 25-30%.

Про це заявив депутат Чернігівської обласної ради від «Нашого краю» Ігор Романенко.

«Нові ціни на газ виявилися непідйомними для багатьох виробників і додаткові витрати вони готуються закласти у вартість своїх товарів, які в такому разі стануть не по кишені для більшості українців», заявив Ігор Романенко.

Представники підприємств з різних галузей масово заявляють про ймовірне скорочення, а то й закриття виробництв, якщо ситуація не зміниться. У такому разі продукти не просто будуть дуже дорогими, а ще й деякі з них просто зникнуть з полиць у магазинах.

Чи не найбільше може зрости ціна на основний продукт кожного столу – хліб. Його вартість може підвищитися більше, ніж на 25-30%! Експерти вважають, що у 2022 році батон може коштувати 40-50 грн/кг.

Взяти під контроль стрімке зростання цін можна за рахунок цільових дотацій підприємствам на соціально значущі товари, вважає Ігор Романенко.

«Припустимо, що хлібозавод вробляє 20 видів продуктів, три з яких відносяться до соціально значущих. Тож, держава має компенсувати, наприклад, 30% вартості газу, який використовувався для виробництва цієї групи. А в перспективі єдиний спосіб подолання бідності – розбудова конкурентної економіки, стимуляція розвитку національного виробництва і власного видобування енергоресурсів, яке б могло забезпечити потреби всіх українців. Нам потрібна довгострокова економічна стратегія розвитку держави, яка б вела до поліпшення добробуту кожного громадянина», – упевнений депутат облради.

Джерело ВИСОКИЙ ВАЛ
31.01.2022

Магазин Автозапчастин м.Ніжин

Залишити відповідь