Будівельні матеріали м.Ніжин Будівельні матеріали м.Ніжин
Новини Чернігова

«Упирі», «Нічні гості» та жахи: горор-вечірка у Чернігові

Черепи, «Сльози привида» та горор. У бібліотеці Михайла Коцюбинського провели вечірку жахів. Спершу чернігівські автори зачитали свої твори. Наприклад, Олена Степанець презентувала казку «Нічна гостя». В її основу лягла бувальщина «Заоніжжя». Її письменниця переклала на авторський манер.

«Бо нема в українській мові, в оригіналі це «Грьоза» – це жахіття, що приходить уночі до молодих людей. Я взяла до нас ближчий варіант – це «Мара». Це казка про любов і що може вийти з того, якщо будеш поводитися нечесно, що може з цього вийти і як краще не поводитися», – Олена Степанець, письменниця, автор казки «Нічна гостя».

Олександр Білогура презентував новелу «Упирі». Для її написання використав фольклорні записи та свідчення очевидців про Голодомор. Каже, що у своїй творчості використовує українську історію та фольклор, адже цікавиться цим ще з дитинства. Зараз навчається на філолога.

«Ця новела поєднує в собі розповіді про Голодомор, а також український фольклор саме про упирів. Головною темою цього твору є те, що хто ж справжні упирі: ці міфічні істоти чи люди, які здійснюють Голодомор.  Не просто горор заради крові, а ще й порушити саме тему Голодомору і певних жахіть, які коїлися насправді», – Олександр Білогура, письменник, автор новели «Упирі».

Вечірка «П´ятниця, 13-те у бібліотеці» – це перше засідання Клубу любителів фантастики.

«Коли шукали тему для наступного заходу, я побачила, що п’ятниця припадає на 13-те і подумала, що це гарний привід для того, щоб провести вечірку, присвячену літературі жахів. Є і постійні наші відвідувачі, і нові. Тобто захід свої очікування виправдав», – Олена Терещенко, бібліотекар сектору соціокультурної діяльності бібліотеки ім. М. Коцюбинського.

Окрім літературних читань, усі учасники заходу подивилися фільм «Дракула» 1931 року. Він став першою екранізацією роману Брема Стокера.

Отримуйте оперативні новини Чернігівщини – підписуйтеся на наш Telegram-канал – https://t.me/CheLineTv

16.08.2021
Джерело: ЧЕLINE. Новини Чернігова