Україна і світ

УПЦ імітує відокремлення від Російської православної церкви – Епіфаній

Будівельні матеріали м.Ніжин

Наприкінці травня Собор Української православної церкви (МП) оголосив про повне від’єднання від Російської православної церкви (РПЦ), проте глава Православної церкви України Епіфаній каже, що насправді нічого не змінилося і пояснив чому.

– Дехто намагається тлумачити те, що відбулося, як повне відокремлення УПЦ МП від РПЦ. Але це скоріше виглядає як рішення, яке дозволяє певною мірою уникнути відповідальності перед законом №2662 щодо перейменування. В цьому законі йдеться про те, що якщо церква має центр керування в країні-агресорі, то вона повинна відповідно і змінити свою назву з УПЦ на РПЦ. Як ми бачимо, є намагання вичистити в статуті будь-які згадки щодо РПЦ.

Але в першому пункті того статуту, що був опублікований нещодавно, було видно, що йдеться про грамоту 1990 року, яка була вручена тоді колишньому митрополиту УПЦ Філарету. В ній йдеться про незалежність і самостійність в управлінні, водночас УПЦ залишається невід’ємною частиною РПЦ, – наголосив митрополит.

За його словами, там нема жодного слова, що УПЦ проголошує автокефалію і виходить зі складу РПЦ.

– Якщо з документів Собору ми цього не бачимо, то, певною мірою, зараз відбувається імітація, що вони є незалежною та самостійною церквою. Відокремлення як такого ми не бачимо, а тільки чуємо заяви. Можливо, все це задля того, щоб призупинити процес переходу парафій УПЦ МП до ПЦУ, але побачимо, бо зараз в середині церкви відбуваються суперечки, – додав Епіфаній.

Він наголосив, що наразі діалог між ПЦУ та УПЦ складний, оскільки остання ставить ультиматуми, проте є окремі архієреї, з якими підтримується контакт.

– Ми зуміємо розпочати діалог, особливо коли Москва почне на них ще більше тиснути. Ми бачимо боротьбу сил в УПЦ, більшість церкви виступає за відокремлення від РПЦ, – підсумував глава ПЦУ.

27 травня Собор Української православної церкви ухвалив рішення про остаточне від’єднання від РПЦ.

Його учасники засудили війну в Україні та висловили незгоду з позицією патріарха РПЦ Кирила.

Крім того, за підсумками Собору в УПЦ висловили надію на відновлення діалогу із Православною церквою України (ПЦУ). Зокрема, там повідомили, що хочуть обговорити нібито “силові захоплення храмів”, а також переведення приходів УПЦ до ПЦУ.

Джерело ФАКТИ. ICTV
2022-06-11 17:00:10

Магазин Автозапчастин м.Ніжин