Будівельні матеріали м.Ніжин Будівельні матеріали м.Ніжин
Україна і світ

Унікальна операція: у Херсоні лікарі видалили жінці тромб з мозкових артерій

У Херсоні лікарі вперше провели операцію з видалення тромбу з мозкових артерій.

Про це повідомили у Херсонській міській клінічній лікарні ім. Є.Є.Карабелеша.

– У Херсоні вперше провели унікальну операцію з видалення тромбу з мозкових артерій. Лікарі опановують тромбекстракцією – прогресивну методику в лікуванні ішемічного інсульту, – зазначили у лікарні.

Тромбекстракцію провели 63-річній жінці, у якої несподівано ослабли кінцівки прямо на вулиці. Жінка попросила допомоги у перехожих, які викликали швидку допомогу.

Під час обстеження лікарі виявили у жінки тромбоз правої середньомозкової артерії. Вони відразу вирішили оперувати пацієнтку.

– Сучасні методи припускають якнайшвидше відкриття артерії. Перший варіант – тромболітична терапія, яку можна проводити в дуже короткий час – максимум 3-4,5 години. Другий – оперативне втручання, яке досить ефективне і малотравматичне для пацієнта, – розповів завідувач судинною хірургією Євген Гардубей.

Перевага операції у тому, що вона може відбуватися в більш пізні терміни – 6-8 або 12 годин. Щоб врятувати жінку, лікарі використали два варіанти.

У лікарні додали, що жінці пощастило. Якщо під час надходженні до лікарні вона не могла поворухнути ні рукою, ні ногою, то вже на операційному столі їх функції були повністю відновлені.

Такі операції провадять в кращих клініках світу. Зазвичай тромбекстракція коштує дорого через дороговартісні розхідні матеріали. Однак 63-річній жінці цю операцію провели безкоштовно. Це вдалося зробити завдяки співпраці лікарні ім. Є. Карабелеша з Національною службою здоров’я України і підписаному Пакету медичних послуг на лікування гострих інсультів.

Джерело: КНП Херсонська міська клінічна лікарня ім Є. Є. Карабелеша ХМР

Фото: КНП Херсонська міська клінічна лікарня ім Є. Є. Карабелеша ХМР

Джерело ФАКТИ. ICTV
2021-12-29 13:06:50

Магазин Автозапчастин м.Ніжин