Україна і світ

“Укрзалізниця” просить виділити 7,1 млрд гривень з бюджету

Гроші планують витратити на закупівлю рухомого складу

Джерело: 112.ua

"Укрзалізниця" просить виділити 7,1 млрд гривень з бюджету

“Укрзалізниця” звернулася до Верховної Ради та Кабінету Міністрів з проханням виділити 7,1 млрд гривень в якості державної підтримки залізничних перевезень. Про це повідомляє прес-служба компанії.

У зверненні, направленому компанією в парламент і уряд, уточнюється, що виділення коштів з бюджету передбачено статтями 9 і 10 Закону України “Про залізничний транспорт”.

” З 7,1 млрд грн, про які ми клопочемо,  – 2,2 млрд грн недоотримана компенсація за перевезення пільгових категорій пасажирів за 2016-2018 роки та 4,9 млрд грн капітальних витрат на пасажирські перевезення, які фактично були здійснені Укрзалізницею протягом 2016-2018 років у зв’язку з невиконанням статті 10 Закону України “Про залізничний транспорт”, – вказується в повідомленні.

Керівництво компанії відзначає, що на отримані кошти можуть бути придбані понад 60 пасажирських локомотивів, або 250 пасажирських вагонів, або 15 нових 10-вагонних електричок.

Раніше в “Укрзалізниці” повідомили, що в Україні майже половина залізничної інфраструктури є збитковою. Голова транспортного комітету Верховної Ради Ярослав Дубневич розповів, що “Укрзалізниця” виділяє на розвиток інфраструктури лише 25% капітальних інвестицій, чого явно недостатньо.

Джерело: www.112.ua