Будівельні матеріали м.Ніжин Будівельні матеріали м.Ніжин
Україна і світ

Український бюджет втрачає мільярди гривень через експорт брухту – ЗМІ

Щорічні втрати українського держбюджету в результаті вивезення металобрухту з країни досягають 20 млрд грн. Про це йдеться в сюжеті програми Факти телеканалу ICTV.

Експорт брухту приносить всього 3 млрд грн від сплати мита, пояснив голова правління експертної організації CMD Ukraine Ігор Гужва в коментарі телеканалу.

– При цьому ми втратимо можливість отримати 10,5 млрд грн податків від металургійних підприємств, – підкреслив він.

Це надходження до бюджету, які формуються при переробці гома в готовий сталевий прокат, уточнив Ігор Гужва.

У сюжеті наголошується, що металобрухт є критично важливою сировиною при виплавці сталі, тому від його наявності залежить, чи будуть працювати в Україні металургійні заводи. Разом з тим вивезення брухту з країни за січень-липень зріс у 20 разів порівняно з тим же періодом 2020 р., до 335 тис. т.

Директор Федерації роботодавців України Руслан Іллічов у коментарі телеканалу назвав катастрофічною ситуацію з безконтрольним вивезенням брухту, що створює загрозу зупинки великих метзаводів.

– Металом повинен перш за все перероблятися в Україні, ми вважаємо-це принципово, – заявив директор ФРУ.

Заступник голови Комітету Верховної Ради з економічного розвитку Дмитро Кисилевський назвав галопуючий експорт сталевого брухту таким, що суперечить національним інтересам.

– Якщо ми вибираємо в якості економічного вектора експорт сировини – ми відправляємо наших громадян на заробітки до Польщі, ми знищуємо залишки української промисловості, – підкреслив він.

У той же час обмеження експорту брухту стимулюватиме його переробку в готову продукцію всередині країни, зазначив Кисилевський.

– Це робочі місця для українських громадян, це податки до бюджетів українських міст, – пояснив він.

Кисилевський висловив сподівання на якнайшвидше прийняття Кабінетом Міністрів тимчасового мораторію на експорт сталевого брухту. У сюжеті зазначається, що Міністерство економіки вже розробило і опублікувало проект відповідної постанови Кабміну.

Раніше Факти повідомляли, що українські металурги звернулися до президента Володимира Зеленського з проханням не допустити зупинки підприємств, де в цілому працює понад 600 тис. осіб, і сприяти введенню тимчасової заборони на вивезення брухту.

Джерело ФАКТИ. ICTV
2021-10-04 18:39:47

Магазин Автозапчастин м.Ніжин