Будівельні матеріали м.Ніжин
Україна і світ

Українцям розсилають “мобілізаційний реєстр”: нова кібератака краде дані

Експерти з кібербезпеки з CERT-UA, що діють при Держспецв’язку, заявили про нову атаку хакерів на Україну та її мешканців. Йдеться про масове поширення замаскованого шкідливого файлу за допомогою мережі.

Розповсюджується файл під назвою Мобілізаційний реєстр у форматі XLS – так зловмисники маскують вірус під таблиці. Шкідливий код завантажується на пристрій автоматично після відкриття файлу.

– Програма належить до класу банківських троянських програм – вона забезпечує крадіжку аутентифікаційних даних, – розповіли в CERT-UA.

Подібні атаки зловмисників – не новинка для українських користувачів мережі у період повномасштабного вторгнення Росії. На початку березня за допомогою пошти та посилань у соцмережах розповсюджували аналогічний файл, але з назвою Лист підтримки, де також ховався вірус. Експерти закликають не відкривати листи від невідомих користувачів – це стосується й підозрілих посилань.

Додатковий захист особистої інформації необхідний у мережі, а й у реальному житті. На тлі війни з Росією ваш смартфон можуть забрати – від знайденої в ньому інформації часто залежить життя. Керівник IT-компанії YouControl Михайло Кольцов розповів, як українцям захистити свій смартфон у період війни.

Хакер
Джерело ФАКТИ. ICTV
2022-04-14 13:08:47

Магазин Автозапчастин м.Ніжин