Україна і світ

Українцям не слід панікувати з приводу віспи мавп – інфекціоністка

Будівельні матеріали м.Ніжин
Останнім часом в Україні через війну забули навіть про Covid-19. А ж тут гульк, виникла нова проблема – віспа мавп. І захворювання почалося стрімко поширюватися.
Та британські вчені і лікарі достатньо спокійно реагують на цей виклик природи, хоча й попереджають певні групи населення про пильність до симптомів.
Віспа мавп, що розповсюджується, лише в 1% випадків може призвести до смерті, але слідкувати за здоров’ям потрібно, нагадують британцям, португальцям, іспанцям, німцям, бельгійцям і австралійцям.
 – Мавпяча віспа – давніше захворювання, викликається вірусом спорідненим з вірусом натуральної віспи, – пише інфекціоністка Анастасія Неклюдова. – Передається людині повітряно-крапельним шляхом та при тісному контакті з інфікованою людиною або твариною, або з матеріалом, зараженим вірусом. Наприклад, рідинами організму, дихальним аерозолем та забрудненими матеріалами, такими як постільна білизна.
Симптоми віспи мавп: гарячка, висипання, виражене збільшення лімфовузлів.
Віспа мавп і раніше реєструвалась в Європі, але це були завезені випадки. Сьогодні ж ми маємо випадки, що  не пов’язані з подорожами.
Що зараз викликало занепокоєння?
Це зростання кількості випадків (до 40 в Португалії) серед людей, які не пов’язані з подорожами або контактами з хворими.
Чи може з’явитись внутрішня передача?
Може, адже після того як на планеті ліквідували натуральну віспу, на її місці утворилась певна природна ніша, а після відміни обов’язкового щеплення, до третини сучасного населення світу не мають імунітету до віспи. Оскільки природа не терпить порожнечі, то цю нішу і заповнює віспа мавпяча.
Та є й гарні новини:
Є вакцина проти віспи, щеплення проти натуральної віспи на 85% захищає і від мавпячої.
Є навіть зареєстрований противірусний препарат з гарними результатами клінічних досліджень.
Тому, українці та українки, без паніки. В нас є чим зайнятись.

вакцинація
Джерело ФАКТИ. ICTV
2022-05-22 13:25:35

Магазин Автозапчастин м.Ніжин