Будівельні матеріали м.Ніжин Будівельні матеріали м.Ніжин
Новини Чернігова

Україна здійснила успішний запуск космічного апарата на орбіту Землі

Україна здійснила успішний запуск космічного апарата на орбіту Землі

13 січня о 17:26 за київським часом відбувся успішний запуск українського космічного апарата «Січ-2-1» («Січ-2-30») ракетою-носієм Falcon 9 у рамках місії Transporter 3 зі стартового комплексу SLC-40 на базі ВПС США на мисі Канаверал.

Відділення супутника від ракети відбулося о 18:48. Наземним інформаційним комплексом Центру прийому і обробки спеціальної інформації та контролю навігаційного поля (м. Дунаївці, Хмельницька область) у встановлений час було отримано зворотній зв’язок – першу інформацію із супутника «Січ-2-1» («Січ-2-30»).

Це перший за останні 10 років запуск українського супутника дистанційного зондування Землі.

Міністерством з питань стратегічних галузей промисловості України, Державним космічним агентством України (ДКАУ), Конструкторським бюро «Південне» та Національним центром управління та випробувань космічних засобів разом з іншими міністерствами та установами було проведено масштабну роботу з підготовки запуску, створення космічного апарата та наземного комплексу.

 

Супутник «Січ-2-1» («Січ-2-30») виготовлено ДП «КБ «Південне» ім. М. К. Янгеля» для одержання цифрових зображень поверхні Землі у видимому й ближньому інфрачервоному діапазонах довжин електромагнітних хвиль з метою здійснення моніторингу використання земель, рослинності, лісових і водних ресурсів, ліквідації наслідків стихійних лих, параметрів магнітосфери Землі та іншого. Космічний апарат має роздільну здатність 6,1 м при охопленні смуги у 36,5 км. Маса супутника – 153 кг.

Запуск супутника «Січ-2-1» («Січ-2-30») є першим кроком до створення орбітального угруповання супутників дистанційного зондування Землі, яке заплановано завершити у 2025 році.

Використання супутника дасть змогу вирішувати багато актуальних завдань соціально-економічного, екологічного, інформаційного, наукового та освітнього характеру, а також забезпечити реалізацію інтересів України у сфері національної безпеки та оборони.

У міжнародному аспекті «Січ-2-1» («Січ-2-30») буде залучений до реалізації європейської програми дистанційного зондування Землі Copernicus (програма моніторингу навколишнього середовища та безпеки, яка координується та керується Європейською комісією), що сприятиме вступу України до Європейського космічного агентства та загалом інтеграції в Європейський Союз.

Національний супутник «Січ-2-1» («Січ-2-30») дасть змогу Україні реалізувати низку міжнародних проектів з обміну супутниковими даними дистанційного зондування Землі, їх оброблення та використання.

Отримуйте оперативні новини Чернігівщини – підписуйтеся на наш Telegram-канал – https://t.me/CheLineTv

15.01.2022
Джерело: ЧЕLINE. Новини Чернігова

Магазин Автозапчастин м.Ніжин