Україна і світ

Україна втратила 25% посівних площ через війну

Будівельні матеріали м.Ніжин

Перший заступник міністра аграрної політики та продовольства Тарас Висоцький заявив на брифінгу у Києві 13 вересня, що через війну Україна втратила 25% посівних площ.

Проте таке зменшення посівного клина, за його словами, у жодному разі не загрожує продовольчій безпеці України.

– Незважаючи на втрату 25% посівних площ, структура посівів сільськогосподарських культур цього року загалом більш ніж достатня для забезпечення споживання, яке, у свою чергу, теж скоротилося через масові переміщення та зовнішню міграцію, – стверджує Висоцький.

За його словами, головна відмінність посівної цього року, крім екстремального характеру її проведення в умовах бойових дій, полягає у зміні аграрних пріоритетів у сільгоспвиробників та частковому зменшенні виробництва культур на експорт.

Відтак Україна може частково втратити експортний потенціал.

– Ще до початку війни українські аграрії встигли відносно непогано підготуватися до проведення посівної – в Україну в лютому вже було завезено близько 70% необхідних міндобрив, 60% засобів захисту рослин та близько третини необхідних обсягів пального, – сказав заступник міністра.

Він уточнив, що дії агресора порушили стабільну роботу аграрного сектору, а українські аграрії були змушені внести корективи у свої рішення щодо того, чим і як засівати поля.

– Відбулася певна зміна у структурі посівного клина з точки зору пріоритетності культур. На це вплинуло кілька факторів: блокування чорноморських портів та неможливість вирощування у воєнний час більш ресурсомістких вибагливих культур, – пояснив Тарас Висоцький.

Так, цього року засіяно майже 200 тис. га ярої пшениці, на відміну від минулорічних 42 тис. Га. Ячменю і вівса засіяли понад 160 тис. Га, гороху – 130-150 тис. Га, гречки – близько 80 тис. Га, цукрових буряків – понад 180 тис. Га.

Заступник міністра стверджує, що цих обсягів цілком достатньо не лише для внутрішнього споживання, а й для експорту.

Деякі зміни, як уточнюється, відбулися у структурі посівів таких культур, як кукурудза, соняшник та соя.

– Посіви сої, цієї найбільш невибагливої ​​до міндобрив культури, склали трохи менше попереднього року – близько 1,25 млн Га (торік було 1,3 млн Га). Посіви соняшника збереглися на рівні 4,7 млн Га. А ось кукурудзи посіяно менше, ніж минулого року – 4,6 млн Га порівняно з торішніми 5,5 млн Га. Хоча вона й дає більший урожай та, на відміну від інших культур, складна у логістиці, – розповів Тарас Висоцький.

Джерело ФАКТИ. ICTV
2022-06-14 01:20:11

Магазин Автозапчастин м.Ніжин