Україна і світ

Україна від початку війни втратила половину свого ВВП – голова Нацбанку

Будівельні матеріали м.Ніжин

Збитки фізичних активів України від російської агресії, включаючи інфраструктуру та будівлі, оцінюються у 100 мільярдів доларів, за словами голови Центрального банку України.

Про це в інтерв’ю японському національному виданню The Asahi Shimbun заявив голова Нацбанку Кирило Шевченко.

Він закликав країни світу підтримати Україну, оскільки наша країна не має достатньо внутрішніх ресурсів для покриття величезних втрат, які оцінюються в половину річного ВВП країни.

– За останніми оцінками НБУ, Україна втратила близько 100 млрд доларів фізичних активів. Просто для порівняння, загальний ВВП у передвоєнному 2021 становив приблизно 200 млрд доларів. Україна не має внутрішніх джерел для поповнення такого значного обсягу капіталу. Тому зовнішні джерела фінансування мають для нас справді життєво важливе значення, сказав Шевченко.

Глава Нацбанку вважає, що українська економіка продовжить поступове відновлення. Але реальний ВВП може впасти як мінімум на третину 2022 року.

– Втрати можуть бути більшими, якщо більш масштабні бойові дії затягнуться, – підкреслив Кирило Шевченко.

Крім того, в країні різко зросла інфляція – до 15,9% у квітні через збої в ланцюжку поставок, зростання витрат і зростання цін на тимчасово окупованих територіях.

У НБУ зазначають, що до кінця 2022 року інфляція може перевищити 20%, але цей рівень залишиться під контролем. Ці прогнози дуже умовні з огляду на те, що бойові дії ще продовжуються.

Джерело ФАКТИ. ICTV
2022-05-17 13:38:55

Магазин Автозапчастин м.Ніжин