Будівельні матеріали м.Ніжин
Україна і світ

Україна створює стратегічний запас нафтопродуктів, який неможливо буде розбомбити – ОП


Україна створює стратегічний запас нафтопродуктів, який неможливо буде розбомбити – ОП

Заступник керівника Офісу Президента Ростислав Шурма заявив, що найближчими днями ситуація з паливом на заправках України стабілізується.

Про це він сказав під час брифінгу 11 травня.

– Ситуація покращуватиметься з кожним днем. Все більше і більше заправок щодня відкриватимуться та продаватимуть пальне, – стверджує Шурма.

Він попросив усіх громадян не панікувати та не скуповувати зайве паливо, щоб дозволити заправкам створити відповідні запаси.

– Також буде створено окремий стратегічний запас, який неможливо буде розбомбити та зруйнувати та який забезпечить стабільність та наявність нафтопродуктів на найближчі місяці вперед, – сказав Шурма.

З його слів, ворог цілеспрямовано з першого дня знищує всю інфраструктуру забезпечення нафтопродуктами України.

– Було розбомблено найбільшого виробника нафтопродуктів, розбомблено десятки нафтобаз та перекрито Чорне море, яке було найбільшим шляхом доставки дизеля та бензину, а також зупинено постачання з Мозирського нафтопереробного заводу (Білорусь, – Ред.). Тому сьогодні нам доводиться фактично з нуля відбудовувати інфраструктуру постачання нафтопродуктів через наші західні кордони та від західних партнерів, – пояснив Шурма.

За його словами, виявилося, що порти та залізнична інфраструктура у Східній Європі не готові до переробки потрібної Україні кількості нафтопродуктів, бо ми як країна споживали фактично 1 млн тонн дизеля, бензину та зрідженого газу щомісяця.

Він уточнив, що в ОП працюють над відновленням ланцюжків постачання палива.

– Фактично сьогодні імпорт збільшено більш ніж у 5 разів, порівняно з тим, як це було 1,5 місяці тому. На сьогодні обсяги імпорту вже фактично відповідають темпам щоденного споживання бензину та дизеля на заправках. Але, безумовно, кожен громадянин України, який побачив дефіцит протягом останніх тижнів, має певний страх того, що завтра бензину не буде. Бензин та дизель буде, – запевнив Ростислав Шурма.


Джерело ФАКТИ. ICTV
2022-05-11 16:02:40

Магазин Автозапчастин м.Ніжин