Будівельні матеріали м.Ніжин Будівельні матеріали м.Ніжин
Україна і світ

Україна розраховує на прогрес у переговорах з МВФ – Шевченко

У переговорах України з Міжнародним валютним фондом Нацбанк розраховує на прогрес. Про це повідомив очільник НБУ Кирило Шевченко.

– Ми очікуємо на прогрес у перемовинах України з МВФ. Тривале гальмування у виконанні угоди про співпрацю з фондом створює ризики для фінансування дефіциту державного бюджету, передусім у наступні роки, – зауважив він.

За словами Кирила Шевченка, це також може призвести до погіршення прогнозу інфляції та валютного курсу. А от виконання програми навпаки дасть можливість залучити передбачений обсяг офіційного фінансування та зробити дешевшими інші залучення на зовнішньому та внутрішньому ринках.

Це підвищить спроможність України утримувати міжнародні резерви на рівні $29–31 млрд у 2021–2023 роках.

Днями у Міністерстві фінансів повідомили, що Україні вдалося узгодити з МВФ низку питань. Так, під час робочого візиту до США міністр фінансів Сергій Марченко провів кілька зустрічей з представниками фонду, які відзначили прогрес України в проведенні реформ, необхідних для продовження програми співпраці.

Тому сторони домовились про тісну комунікацію та спільну роботу для можливості досягнення угоди на рівні персоналу (Staff level agreement) найближчим часом.

Джерело ФАКТИ. ICTV
2021-07-22 19:38:03