Україна і світ

Україна отримає 160 тис. курсів протиковідного препарату Молнупіравір

Будівельні матеріали м.Ніжин

Україна закупила 50 тис. курсів протиковідного препарату Молнупіравір за кошти держбюджету. Їх вже передала міжнародна організація Crown Agents для постачання у країну.

Про це повідомив заступник міністра охорони здоров’я Олександр Комаріда. Решта – 110 тис. курсів – надійде у країну до кінця травня.

– Попри війну, ми повинні піклуватися і про хворих на Covid-19. Тому вдячні компанії Crown Agents за співпрацю та оперативне забезпечення ліками. Перша поставка препарату вже розподілена по регіонах та почне доставлятися до закладів охорони здоров’я найближчим часом, – каже він.

Молнупіравір — це препарат прямої дії. Він блокує фермент, потрібний вірусу, щоб відтворити генетичний код, і так запобігає розмноженню вірусу та знижує ризик важкого перебігу хвороби.

У світі ці ліки використовують для пацієнтів, які мають хоч один фактор ризику: надмірна вага, вік понад 60 років, цукровий діабет, хвороби серця.

В Україні препарат також використовуватимуть для лікування насамперед пацієнтів із груп ризику.

Зазначимо, що препарат Молнупіравір заборонений до продажу в аптеках, його можна отримати безкоштовно і тільки у лікаря.

Дізнатися, чи забезпечений цим препаратом заклад охорони здоров’я, у якому ви лікуєтеся, можна:

  • за допомогою сервісу єЛіки за посиланням;
  • у структурному підрозділі облдержадміністрації, відповідальному за охорону здоров’я.

Молнупіравір, таблетки
Джерело ФАКТИ. ICTV
2022-05-18 15:34:23

Магазин Автозапчастин м.Ніжин