Будівельні матеріали м.Ніжин Будівельні матеріали м.Ніжин
Україна і світ

Україна не має страждати через запуск Nord Stream 2 – Маас

Міністр закордонних справ Німеччини Гайко Маас заявив, що Україна не повинна бути постраждалою стороною від запуску Nord Stream 2.

Він зазначив, що Німеччина робить усе можливе, щоб Україна не зазнала збитків від введення в експлуатацію російського газопроводу Північний потік-2.

– Ми ще раз зазначаємо, що були посередником у переговорах між Україною та Росією стосовно транзиту газу. Ми забезпечили альтернативний транзит газу через Україну. Для нас також важливо намагатися забезпечити, аби Україна не зазнала збитків через відсутність транзиту, – наголосив Маас під час спільної прес-конференції з главою МЗС Польщі Збігнєвом Рау.

Маас повідомив, що знає про критичне ставлення Варшави до Nord Stream 2 і провів відкриту розмову на цю тему з польським колегою, додавши, що з цього приводу Німеччина веде переговори зі США, а також з Україною.

За словами міністра, якби економічні відносини з Росією стали неможливими, це ускладнило б ситуацію в ЄС.

– Це призведе до того, що Китай та Росія стануть ближчими. Довести до цього було б не лише хибним шляхом, а й загрозою нашій безпеці в Європі. Ми не вважаємо, що це правильна стратегія, – вказав міністр.

23 червня Гайко Маас говорив про Україну і з держсекретарем США Ентоні Блінкеном в Берліні.

Джерело ФАКТИ. ICTV
2021-07-02 10:48:07