Будівельні матеріали м.Ніжин Будівельні матеріали м.Ніжин
Україна і світ

Україна – багата: історії успішних людей, які створили власну справу з нуля


Україна – багата: історії успішних людей, які створили власну справу з нуля

Україна надзвичайно багата країна! Ми часто захоплюємось успіхами та здобутками закордонних науковців, винахідників, дизайнерів, митців, однак так мало знаємо про своїх.

Сьогодні на продовженні серіалу до Дня Незалежності Факти ICTV розкажуть про тих, хто ламає стереотипи. Вони доводять своїм прикладом, що немає нічого неможливого, якщо є бажання.

Співвласник компанії Enjoy The Wood Ігор Фостенко розповів, що його бізнес із продажу сайтів занепадає і вже не приносить задоволення. Дух змін підштовхнув підприємця до крутого повороту. Чоловік започатковував сімейну справу – він майструє з дерева складані гребінці для бороди.

Hand made охоче розкуповують іноземці, але Ігор відчуває – це не справа всього життя. І саме тоді абсолютно випадково створив продукт, знаний нині у 90 країнах світу – дерев’яні 3D мапи.

У 32 роки він вже став співвласником великої компанії, щасливим чоловіком та батьком чотирьох дівчаток. Життя з обкладинки журналу – так подумають ті, хто не знає про його дитинство.

– В 11 років мама померла. І так вийшло, що ми опинилися на вулиці з сестрою. У прямому сенсі цього слова ми жили у підвалах, на перонах, займалися жебрацтвом, – розповів Ігор Фостенко.

У 15 років Ігор вкотре потрапив до притулку та цього разу зустрів свого рятівника – вихователя, який пропонував дітям пожити у нього.

– І наше життя змінилося. Сьогодні у мене щаслива сім’я, четверо дітей, кохана дружина, улюблена робота. І напевно це дитинство, яке я прожив, дозволяє мені дивитися на світ позитивно. Все інше не так вже складно, як те, що було у дитинстві, – розповів співвласник Enjoy The Wood.

Щоб не брати кредитів на розвиток бізнесу, команда розмістила свій проект на Kickstarter – сайті, де на запропоновану ідею охочі скидаються грошами в обмін на майбутній товар.

Наразі Юлія Магдич має просторий магазин у центрі Києва, іменний бренд та чергу зіркових клієнтів. Проте коли вона ще студенткою вбралася у вишиванку до столичної публіки, та, м’яко кажучи, не зрозуміла.

– Показували на мене пальцями зі словами націоналістка. Потім вже після революції ви бачите, що вишиванка стала дуже популярна. Це наша така естетична дипломатія, тобто ми промотуємо Україну власне її виробами, – розповіла дизайнер.

У модній індустрії вона з 19 років. Спершу привозила до України брендовий одяг. Аж якось на замовлення друзів зробила кафтан з об’ємною вишивкою.

– І після того, як одна людина вдягнула, друга, третя, пішло сарафанне радіо і почали до нас за ними приходити. А як виклала світлини у соцмережу, посипалися замовлення з-за кордону – США, Європа, арабські країни, – розповіла вона.

Довгі сукні яскравих кольорів із рясними 3D візерунками – фірмовий почерк Юлії Магдич.

– Критикують, питають, де традиційна наша вишиванка, автентична. А я водночас пояснюю, що мода еволюціонувала, – зазначила дизайнер.

Вишиванки Юлії Магдич носять Кетрін Зета-Джонс, Келлі Осборн, Пласідо Домінго, колишній британський прем’єр Тоні Блер. А коли ось в її магазин захотіла приїхати французька співачка Патрісія Каас, Юлія подумала, що її розігрують.

Визнання за кордоном – це звісно, престижно, каже Юлія, але добре було б, якби тут, у власній країні ми більше цінували своїх. Водночас Ігор Фостенко переконаний, що будь-які зміни слід починати із себе та діяти.

Якщо побачили помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть Ctrl+Enter.


Джерело ФАКТИ. ICTV
2021-08-18 11:46:04