Будівельні матеріали м.Ніжин Будівельні матеріали м.Ніжин
Україна і світ

Укравтодор залучив на Лондонській біржі $700 млн для Великого будівництва

Укравтодор вперше в історії під державні гарантії залучив на міжнародному фондовому ринку інвестиції в розмірі $700 млн США. На цю суму на Лондонській фондовій біржі були розміщені євробонди Велике будівництво.

Кошти від розміщення будуть використані при реалізації великих інфраструктурних проектів, в тому числі в рамках програми президента Володимира Зеленського Велике будівництво.

Про це у Facebook повідомив міністр інфраструктури Олександр Кубраков.

За словами міністра, серія бондів Велике будівництво отримала історично низьку ставку в доларах США.

Велике будівництво

– В ході розміщення Укравтодор отримав заявок на майже $2,4 млрд,  що більше ніж втричі перевищило запланований обсяг випуску, – каже Кубраков.

Така увага з боку іноземних інвесторів до бондів Велике будівництво, за словами Кубракова, продемонструвала значний інтерес з боку глобального фінансового ринку, підтвердила довіру до України як держави і до великих інфраструктурних проектів, зокрема.

Залучені завдяки цій транзакції $700 млн США підуть на оновлення дорожньої інфраструктури. Умови розміщення – 6,25% на термін сім років.

У підготовці розміщення брали участь Укравтодор, Міністерство інфраструктури, Міністерство фінансів, Національний банк України, Кабмін, Офіс президента і Верховна Рада України.

Організаторами випуску єврооблігацій були: загальні букранери і спільні лід-менеджери – J.P. Morgan і Dragon Capital, ко-менеджер – АТ Укрексімбанк.

Юридичні радники – White & Case LLP, Linklaters LLP, AVELLUM, Sayenko Kharenko. Фіскальний агент – The Bank of New York Mellon. Рейтингове агентство – S & P Global Ratings Europe Limited.

Нещодавно заступник керівника Офісу президента, координатор програми Велике будівництво Кирило Тимошенко заявив, що в 2021 році в Україні мають побудувати і відновити 6500 км доріг і 150 мостів.

Джерело ФАКТИ. ICTV
2021-06-18 15:45:05